Новини

До 100-річчя Української революції 1917-1921 років

24 квітня 2017 року в університеті відбулася зустріч викладачів і курсантів з доктором історії, доцентом Женевського університету Еріком Оноблем, під час якої дослідник презентував книгу «Революція 1917 року: французький погляд. Сто років тлумачень і репрезентацій», яка є першим українським перекладом його праць.
Під час зустрічі учасники обговорили широке коло питань політичної та соціальної історії доби революції і громадянської війни в Україні. Особливу увагу викликав історичний феномен самоорганізації на різних рівнях тогочасного суспільства. У свою чергу доктор Онобль детально висвітлив особливості розвитку французької історіографії революції 1917 р. Плідна дискусія, обмін думками дозволили актуалізувати низку контекстів Української революції, провести історичні аналогії з європейськими перетвореннями кінця XVIII – початку XX ст., виявити в тих подіях важливі для українського суспільства й держави трансформаційні процеси.
Захід проведено за ініціативи кафедри філософії, кафедри психології й педагогіки за сприяння музею «Обереги музичної Харківщини» з нагоди відзначення сотої річниці Української революції.
Довідково. Ерік Онобль є доцентом Женевського університету. Свої дослідження України він розпочав у 1990-х роках, коли писав докторську дисертацію про комуни як форму революційної утопії. Наразі бере участь у реалізації проекту «Роз (по) ділена пам’ять. Україна / Росія / Польща (ХХ–ХХІ століття): перехрестя історії».

Попередній запис

Ветерани чорнобильці – випробування трагедією

Наступний запис

Чемпіонат Збройних Сил України з рукопашного бою серед ВВНЗ