Новини

93: бій за Україну

В університеті відбулася прем’єра першої частини документального фільму “93: бій за Україну”.

Фільм розповідає про звитяжний шлях Українського війська з березня по листопад 2014 року, на прикладі 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади, яка з перших днів збройної агресії Російської Федерації виступила на захист Батьківщини та відіграла провідну роль в боротьбі за територіальну цілісність, державний суверенітет і незалежність України. Починаючи з березня 2014 року 93-тя бригада почала виконувати бойові завдання на Сході нашої країни, вирушивши на прикриття державного кордону на півночі Луганщини. Згодом бійці бригади звільнили населені пункти на Дебальцевському та Донецькому напрямках, зокрема Карлівку, Піски та Авдіївку.

Також у фільмі показано трагічні події Іловайська, про оборону Донецького летовища, за яку воїни 93-ї бригади та інші бійці отримали від ворога вже легендарну назву – «кіборги». У фільмі використані унікальні кадри зняті самими ж бійцями на передовій.

За словами автора стрічки, колишнього прес-офіцера 93 бригади Вадима Вейді, та режисера Лідії Гужви, велика честь показувати «93:бій за Україну» майбутнім офіцерам – захисникам Батьківщини. Адже фільм зроблено з думкою про те, що ми живемо в історичний час, який нащадки будуть вивчати на уроках історії. В час великих реформ і, практично, другого набуття Незалежності нашої держави.

Заради всіх полеглих у війні з російським агресором ми збережемо пам‘ять про подвиг кращих синів та доньок України, і зробимо все для майбутньої Перемоги, – зауважив наприкінці зустрічі з гостями університету заступник начальника університету по роботі з особовим складом полковник В’ячеслав Лук’яненко.

Попередній запис

Сержанти перших курсів Харківського національного університету Повітряних Сил прийняли Кодекс сержанта Збройних Сил України

Наступний запис

Пасха – перемога вічного Життя