НовиниНовини кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотівНовини Льотного факультету

День кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів

На підставі Директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, наказу начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба 15 лютого 2017 року до штату льотного факультету була внесена кафедра льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів. Рішенням засідання кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів (протокол №5 від 29 грудня 2018 року) прийнято вважати 15 лютого – Днем кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів.

15 лютого 2019 року на льотному факультеті вперше було відзначено День кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів.

Даний захід на льотному факультеті розпочався з доповіді начальника кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів, учасника бойових дій, кандидата технічних наук, доцента, полковника Шмакова Віталія Валерійовича щодо історії створення кафедри, яка безпосередньо пов’язана з розвитком підготовки військових льотчиків на вертольотах в Україні. Під час заслуховування присутні мали можливість ознайомитися з сьогоденням кафедри, з досягненнями за короткий період існування кафедри та завданнями, які потрібно виконати у найближчий час. Були згадані герої-випускники кафедри, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України, виконуючи бойові польоти.

Так співпало що 15 лютого в Україні відзначається ще День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 30 років тому 15 лютого 1989 року завершився вивід військ з ДР Афганістан. З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів, за вагомий внесок у справі підготовки військових фахівців, був нагороджений грамотою старший викладач кафедри, працівник ЗС України Петриченко Олексій Семенович, полковнику у відставці, льотчик 1-класу (на вертольотах), командир 280 окремого бойового вертолітного транспортного полку у 1986-1987 роках у ДР Афганістані.

День кафедри льотної експлуатації і бойового застосування вертольотів поєднує історію і сучасність, є свідченням заслуг та оцінкою ратної праці багатьох поколінь воїнів вертольотчиків, їх ролі в забезпеченні обороноздатності України.

Попередній запис

Випускники Військового коледжу сержантського складу університету поклялись не зрадити сержантському корпусу та бути професіоналами найвищої категорії

Наступний запис

Небесній Сотні - шана й молитва