Новини

ДОНЕЦЬКА ЗЕМЛЯ НАЗАВЖДИ ЗАЛИШИЛАСЯ ДЛЯ НЬОГО ОСТАННІМ ПОЛЕМ БОЮ…

#ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ
У бою, з переважаючими силами противника, майор (посмертно) Олександр МАКСИМОВ, виконуючи бойове завдання, самовіддано прикривав товаришів. Проте прорив під ворожим вогнем став кривавим – куля обірвала життя Героя…

Народився МАКСИМОВ Олександр Євгенович 19 травня 1974 року в Полтаві. Закінчив Полтавське вище зенітне ракетне командне училище, правонаступником якого є Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. 13 років прослужив у Збройних Силах України. У 2006 році звільнився за станом здоров’я.

У першу хвилю мобілізації, яка розпочалась 19 березня 2014 року, був  призваний до ЗСУ на посаду старшого офіцера відділення військового обліку Полтавського міського військкомату. Коли надійшов наказ про відрядження двох офіцерів до зони бойових дій, виявив бажання бути одним із добровольців.

Подальшу службу капітан Олександр МАКСИМОВ проходив у складі розвідувальної групи 93-ої окремої механізованої бригади, підрозділи якої у вересні 2014 року вперше були залучені до безпосередньої оборони Донецького аеропорту. 14 вересня 2014 року він виконував завдання зі супроводження військової техніки з району с. Карлівка в Донецький аеропорт. Близько 16.00 розвідувальна група вступила в бій на в’їзді в населеному пункті Нетайлово, де потрапили в засідку сепаратистів бійці добровольчого батальйону спеціального призначення «Дніпро-1». Були загиблі та поранені. Пошкоджена техніка.

Капітан Олександр МАКСИМОВ разом з бійцями розвідувальної групи здійснював прикриття та евакуацію бійців «Дніпра-1», залишивши місце бойового зіткнення останнім. Через 10 хвилин на в’їзді в селище Первомайське, Ясинуватський район, Донецька область розвідувальна група знову потрапила у засідку бойовиків. БМП-2К була підбита. Зайнялась пожежа. З обох сторін бойовики відкрили вогонь зі стрілецької зброї. В перші секунди з початку обстрілу капітан Олександр МАКСИМОВ загинув від рикошету пулі.

Залишились у Героя дружина та син.

Похований Олександр МАКСИМОВ у Полтаві на Алеї Героїв центрального міського кладовища.

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Присвоєне військове звання майор (посмертно).

24 лютого у Полтаві відкрили меморіальну дошку Олександру МАКСИМОВУ на фасаді школи № 33. Дошку встановили за ініціативи ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини».

Проєкт підготовлений у відділі МПЗ університету.

Попередній запис

НАРОДНА ПАМ’ЯТЬ ДОРОЖЧА ВІД ОРДЕНІВ І ЗВАНЬ…

Наступний запис

Перший крок на шляху до вершин науки