Сьогодення кафедри бойового застосування та експлуатації АСУ

Тактико-стройові заняття

Восени 2017 року курсанти старших курсів, які навчаються за спеціальністю кафедри приймали участь в щорічних тактико-стройових заняттях в умовах наближених до реальних бойових дій та відпрацювали нормативи за стандартами підготовки на техніці: розгортання автоматизованої системи збору та обробки інформації, розгортання локальної мережі в польових умовах, розгортання серверів допоміжного програмного забезпечення радіотехнічного підрозділу; відпрацювали дії оператора на робочому місці автоматизованого командного пункту радіолокаційної роти; виконували обов’язки інженера центру АСУ; несли бойове чергування в складі групи бойової обслуги. Особовий склад показав високі результати та виконав всі поставлені бойові задачі.

Науково-практична конференція

Протягом 25-27 жовтня під керівництвом командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковника Сергія Дроздова у стінах Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулась науково-практична конференція на тему: «Обґрунтування доцільних шляхів вирішення проблемних питань експлуатації та застосування новітніх (модернізованих) зразків озброєння та військової техніки військовими частинами (підрозділами) Повітряних Сил Збройних Сил України, підготовки фахівців для їх використання».

Науковопедагогічний склад кафедри бойового застосування та експлуатації АСУ приймав активну участь. В ході конференції кафедра достойно представила свої досягнення та наукові розробки не тільки на виставочному стенді, а і на передовій матеріальнотехнічній базі, що привернуло підвищену увагу та зацікавленість учасників конференції зі всієї України .

Курси підвищення кваліфікації офіцерів на базі кафедри

На кафедрі організовано проведення занять з офіцерами військ згідно курсової підготовки оперативного складу пунктів управління та підготовка інженерно-технічного складу. Офіцери отримують передові знання по новітньому обладнанню та прийнятих на озброєння зразків техніки. По закінченню курсів офіцери отримують відповідні сертифікати.

Державна атестація майбутніх лейтенантів

В серпні протягом тижня на кафедрі відбулися державні іспити з теоретичної та практичної підготовки випускників та захист відповідних кваліфікаційних робіт магістрів.

Підготовка випускників здійснювалася за новими професійними стандартами вищої військової освіти, що створені на основі досвіду антитерористичної операції, реалізації сучасних вимог Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, спрямованих на сумісність зі стандартами НАТО та ЄС.

Головним досягненнями майбутніх офіцерів стали міцні практичні навички, які базуються на новій системі загальновійськової, психологічної та фізичної підготовки на основі Бойової армійської системи (БАрС), впевненому володінні всіма видами стрілецької зброї, озброєнням та військовою технікою за фахом, знанні тактики та бойового застосування своїх підрозділів в умовах АТО. Все це є запорукою успішної здачі ними практичної складової комплексних екзаменів, яка проходила в умовах незнайомої місцевості.

Відповідальність цих іспитів переоцінити неможливо, тому що тільки ті хто складає  їх з найкращими результатами мають великі перспективи.

Польща

У рамках Програми НАТО “Удосконалення військової освіти” (Програма DEEP) на базі Національного університету оборони Збройних Сил Республіки Польща (м. Варшава) у період з 17 травня по 12 червня 2015 року 16 представників ЗС України приймали участь у курсі з вивчення військової термінології НАТО. Серед представників був і доцент кафедри бойового застосування та експлуатації АСУ підполковник ГОЛУБНИЧИЙ Дмитро Юрійович.

Підвищення рівня знання військової термінології НАТО та успішне складення кваліфікаційних іспитів англійською мовою підполковника Голубничого Д.Ю. було підтверджено відповідним сертифікатом.

Угорщина

У рамках Програми НАТО “Удосконалення військової освіти”, військового співробітництва між Міністерством оборони України і країнами-партнерами у другому півріччі 2014 року та відповідно до рішення Міністра оборони України від 14.08.2014 № 11534/з старший викладач кафедри бойового застосування та експлуатації АСУ факультету АСУ та НЗПА майор ЛАРІН Володимир Валерійович у період з 15 вересня 2014 по 01 лютого 2015 року пройшов підготовку на “Курсі вивчення англійської мови” у Національному університеті державної служби, м. Будапешт, Угорщина.

В кінці навчання були складені кваліфікаційні іспити для визначення стандартного мовного рівня за програмою STANAG 6001 (LEVEL 2). Іспити були складені успішно.

Останні новини факультету АСУ та НЗПА