Інженерно-авіаційний факультет

Кафедра авіаційного обладнання та комплексів повітряної розвідки

Кафедра бортового обладнання та комплексів повітряної розвідки є базовим структурним підрозділом інженерно-авіаційного факультету. Кафедра проводить підготовку за напрямом “Авіоніка” та є випускаючою за спеціальністю “Комплекси та системи бортового обладнання військових літальних апаратів” та спеціалізаціями:

  • Авіаційне обладнання
  • Радіоелектронне обладнання літаків, вертольотів та ракет
  • Комплекси повітряної розвідки

Сьогодення кафедри

Кафедра відіграє головну роль у забезпеченні зв’язку навчального процесу з практикою.

Фахівці кафедри приймають активну участь в організації та проведенні:

  • військових стажувань з курсантами факультету;
  • ремонтних практик на авіаційних ремонтних підприємствах України;
  • аеродромних практик та тактико-спеціальних занять з курсантами та слухачами факультету.

Основою кафедри є висококваліфікований науково-педагогічний склад, що має великий досвід роботи на авіаційній техніці, володіє знаннями щодо особливостей її експлуатації та ремонту, має великий досвід виконання наукових досліджень. Загалом на кафедрі працює: 10 кандидатів технічних наук. Відповідний кваліфікаційний рівень науково-педагогічного складу забезпечується проведенням щорічних особистих стажувань викладачами кафедри.

Базовими навчальними дисциплінами фахової підготовки за кафедрою бортового обладнання та комплексів повітряної розвідки є:

«Бортові радіонавігаційні пристрої та системи», «Бортові радіолокаційні пристрої та системи», «Бортові комплекси оборони та РЕБ», «Авіаційні радіоелектронні системи управління», «Авіаційні радіоелектронні комплекси», «Бортові оптико-електроні системи», «Військовий ремонт та технічне обслуговування РЕО», «Бойова ефективність авіаційних комплексів», «Інженерно-авіаційне забезпечення бойових дій частин авіації ЗС», «Електрообладнання ЛА», «Системи електропостачання ЛА», «Електрифіковані системи керування і захисту силових установок», «Системи орієнтації і навігації», «Авіаційні прилади та висотне обладнання», «Фотографічні та теплові засоби розвідки та пошуку», «Системи автоматичного керування ЛА», «Пілотажно-навігаційні та комплексні тренажери», «Військовий ремонт та технічне обслуговування АО», «Основи інформаційно-аналітичної роботи», «Космічні розвідувальні системи», «Цифрова обробка зображень», «Геоінформаційні системи», «Аерофотограмметрія», «Аерофотооброблюючі прилади та системи», «Оптико-електронні розвідувальні системи літального апарату», «Радіоелектронні системи повітряної розвідки», «Збройні сили іноземних держав», «Дешифрування даних повітряної розвідки», «Експлуатація та ремонт систем повітряної розвідки», «Збройні сили суміжних держав», «Основи аерофотографічного процесу».

З 2006 року кафедрою освоєна та здійснюється підготовка авіаційних фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».

Важливим напрямком діяльності кафедри є наукова та науково-технічна діяльність. За роки існування кафедри її фахівцями прийнято участь у виконанні більш ніж 6 науково-дослідних робіт, опубліковано більш ніж 140 наукових статей, розроблено та опубліковано більше 35 навчальних та навчально-методичних посібників, прийнято участь більш ніж 24 наукових конференціях. З моменту існування кафедри підготовлено 3 кандидата технічних наук.

Фахівці кафедри приймають активну участь у роботі військово-наукового товариства курсантів (студентів) Харківського національного університету Повітряних Сил. Щорічно у роботі військово-наукового гуртка кафедри приймає участь більш ніж 50 курсантів та студентів університету.

Навчально-матеріальна та лабораторна база кафедри забезпечує умови для виконання якісної підготовки авіаційних фахівців та проведення теоретичних і практичних досліджень за науковими напрямками кафедри.

Практична підготовка курсантів здійснюється в спеціалізованих класах та лабораторіях кафедри. Практичні заняття з базових дисциплін проводяться на авіаційній техніці, що розміщена на навчально-тренувальному комплексі інженерно-авіаційного факультету. Кафедрою підтримуються тісні зв’язки із Командуванням Повітряних Сил Збройних Сил України та керівним інженерно-технічним складом авіаційних частин.

Останні новини інженерно-авіаційного факультету