Інженерно-авіаційний факультет

Кафедра комплексів авіаційного озброєння

Кафедра комплексів авіаційного озброєння є базовим структурним підрозділом інженерно-авіаційного факультету. Кафедра проводить підготовку в галузі “Транспорт”, є випускаючою кафедрою за спеціальністю “Авіаційний транспорт” та спеціалізацією “Авіаційне озброєння”.

Напрямки наукової та науково-технічної діяльності кафедри:

  • Дослідження за науковим напрямом – воєнно-технічна політика, оборонні технології, розробка авіаційного озброєння Збройних Сил України.
  • Розвиток теорії озброєння і військової техніки, розробка технологій оборонного та подвійного призначення, новітніх видів і типів авіаційного озброєння.
  • Дослідження шляхів підтримання у боєздатному стані, продовження ресурсу, модернізації та утилізації озброєння і військової техніки.
  • Дослідження в галузі підвищення ефективності бойового застосування комплексів авіаційного озброєння.
  • Оптимізація програми технічної експлуатації авіаційних керованих ракет на базі адаптивного прогнозування їх технічного стану.

Кафедра здійснює підготовку фахівців різних рівнів з експлуатації авіаційного озброєння, виконує завдання щодо організації та проведення методичної та наукової роботи, військового стажування, полігонної та аеродромної практик.

Історичний розвиток кафедра комплексів авіаційного озброєння інженерно-авіаційного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил розпочинає у далекому 1954 році, коли у складі Київського вищого авіаційно-інженерного військового училища було створено факультет авіаційного озброєння у складі 6 кафедр. Очолив факультет полковник-інженер С.Н. Іконніков, який займав посаду начальника факультету до 1974 року. За роки свого існування зі стін факультету і в подальшому кафедри вийшло багато відомих вчених в напрямку розробки та модернізації авіаційного озброєння, таких як Криксунов Л.З., Кувєко О.Є. та інші.

Практична підготовка курсантів здійснюється в спеціалізованих класах та лабораторіях кафедри. Велика кількість практичних занять та аеродромні практики проводяться на навчально-тренувальному комплексі інженерно-авіаційного факультету де розміщені зразки елементів авіаційного озброєння літаків та вертольотів, які знаходяться на озброєнні авіації Повітряних Сил та Сухопутних військ.

Очолює кафедру кандидат технічних наук доцент, полковник ГОЛОВКО Борис Борисович.

Останні новини інженерно-авіаційного факультету