Факультефт радіотехнічних військ протиповітряної оборони

Кафедра бойового застосування радіотехнічного озброєння

Колектив очолює досвідчений офіцер-фахівець полковник Колеснік Олександр Миколайович, який має досвід служби у військах та науково-педагогічної роботи.

Кафедра бойового застосування радіотехнічного озброєння – одна з найстарших кафедр факультету. Вона створена в числі перших у сформованій в 1946 році академії (АРТА) з урахуванням тієї обставини, що розвідка повітряного супротивника є основою ефективності бойових дій вогневих засобів ППО – зенітної артилерії (згодом зенітних ракетних військ) і винищувальної авіації.

На початку 70-х років XX сторіччя кафедра отримала назву «Кафедра тактики та озброєння РТВ». У 2003 році кафедра перейменована у кафедру бойового застосування радіотехнічного озброєння.

На початку 80-х років у навчальних аудиторіях кафедри та на базі навчального центру міста Чугуїв були розгорнуті майже всі основні зразки радіолокаційного озброєння РТВ та система командних пунктів. Практичні заняття з бойового застосування радіолокаційного озброєння проводились у навчальному центрі безпосередньо на розгорнутій техніці. Після 1994 року кафедра входила до складу Харківського військового університету та починаючи з 2004 року до складу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. За останні 30 років кафедру очолювали видатні вчені та педагоги: Кравченко М.І., Літвинов В.В., Клімченко В.Й., Бархатов А.М., Манаков В.В., Гриб Д.А., Овсянніков П.В., Тесленко О.В., Васюта К.С., які у складні часи скорочень та реформувань військової освіти сумісно з науково-педагогічним та інженерним складом кафедри доклали немалих зусиль для збереження та нарощування якості підготовки фахівців для радіотехнічних військ.

Після переміщення кафедри у 2013 році до головного навчального корпусу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба навчальні заняття проводяться у нових спеціалізованих аудиторіях, де розгорнуті сучасні радіоелектронні системи і комплекси радіотехнічних військ.

В існуючий час кафедра готує курсантів за спеціальністю “Радіоелектронні комплекси та системи озброєння і техніки Повітряних Сил” для радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Також здійснюється підготовка слухачів на курсах підвищення кваліфікації офіцерського складу з питань бойового застосування підрозділів та військових частин радіотехнічних військ.

Кафедра є центром навчально-методичної роботи. На засіданнях кафедри обговорюються питання вдосконалення структури і змісту навчальних дисциплін, методики проведення і матеріально-технічного забезпечення навчальних занять, підготовки науково-педагогічних кадрів і підвищення кваліфікації особового складу кафедри, проведення педагогічних (методичних) експериментів.

Головними напрямками наукової роботи на кафедрі є: супроводження розробки та модернізації зразків радіолокаційного озброєння та комплексів засобів автоматизації радіотехнічних військ; розробка та впровадження в навчальний процес сучасних тренажно-імітаційних комплексів; розробка візуально-імітаційних моделей елементів систем озброєння радіотехнічних військ.

Всі офіцери, науково-педагогічні працівники, інженерно-технічний персонал, пишаються службою на кафедрі «Бойового застосування радіотехнічного озброєння» факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Останні новини факультету РТВ ППО