Індивідуальні новини ППО СВНовини

Факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ – 25 років!

В університеті відбулися урочистості з нагоди 25 річниці із дня створення факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ.

Історія факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ починається з серпня 1993 року. Навчальний підрозділ є продовжувачем славетних традицій по підготовці офіцерських кадрів таких вищих військових навчальних закладів, як Військова академія протиповітряної оборони Сухопутних військ, Полтавське вище зенітне ракетне командне училище, Київське вище зенітне ракетне інженерне училище, Харківська військова інженерна радіотехнічна академія, Харківський військовий університет.

Близько 1000 офіцерів-викладачів, ветеранів Збройних Сил, випускників різних років та нинішніх вихованців зібрались відзначити ювілейну дату.

Відкрив урочистий захід тимчасово виконуючий обов’язки начальника штабу університету полковник Андрій Бережний.

За чверть століття факультет підготував близько 2500 офіцерів, з яких 28 закінчили університет із золотою медаллю. На жаль 11 випускників факультету віддали своє життя за суверенітет та незалежність нашої держави на Донбасі, відстоюючи свободу Українського народу від зазіхань російсько-терористичних військ та навічно залишилися в списках особового складу університету. До досягнень факультету можна віднести й те, що понад 80% його командирів, викладачів та курсантів мають статус учасників бойових дій чи миротворчих операцій. Сьогоднішні досягнення факультету, це перемоги не тільки університету, а й всього Українського війська, – зауважив полковник Андрій Бережний.

Із привітаннями до присутніх звернулися начальник протиповітряної оборони Сухопутні війська ЗС України генерал-майор Сергій Кисельов, представники командувань Військово-Морських Сил, Десантно-Штурмових військ, Національної Гвардії України, командування Харківського гарнізону, представники Харківської обласної державної адміністрації, місцевих органів самоврядування та громадських організацій, волонтери.

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих героїв, які загинули на території Луганської та Донецької областей, виборюючи мир для України. Серед почесних гостей була й дружина випускника факультету 1998 року майора Олексія Шепелюка – Марина Олександрівна. Офіцер героїчно загинув у боях під Іловайськом влітку 2014 року і нагороджений державною нагородою посмертно.

Дякую дружньому колективу університету, і факультету зокрема, за те, що не забуваєте мого Олексія та інших справжніх патріотів України. Бути самовідданим та рішучим під час військової служби навчили його в цих стінах, цьому вчив він і своїх підлеглих. Бажаю всім друзям Олексія та нинішнім курсантам завжди перемагати труднощі і любити Україну так само як це робив мій чоловік, – зазначила Марина Шепелюк.

У ході урочистостей кращих офіцерів, курсантів та ветеранів факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ ХНУПС було нагороджено почесними грамотами Верховної Ради України, голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної, відзнаками командувачів Повітряних Сил, Сухопутних військ, Військово-Морських Сил, Десантно-штурмових військ, начальника Харківського гарнізону, тощо.

Святкову, затишну атмосферу цього дня у глядацькій залі клубу університету забезпечили таланти провідного вишу Збройних Сил України, курсанти-учасники вокальних ансамблів університету «Екіпаж» та «Форсаж», а також соліст оркестру університету, заслужений артист України Олексій Гавінський.

Попередній запис

Європейська делегація авіаційних журналістів відвідала навчальну авіаційну бригаду міста Чугуєва

Наступний запис

В університеті триває підготовка майбутніх молодших лейтенантів