Новини

ГЕРОЇЧНІ ДОЛІ ЯК ПРИКЛАД МУЖНОСТІ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба пам’ятає та шанує подвиг своїх випускників, загиблих Героїв російсько-української війни, їхню самопожертву та готовність віддати усі свої сили і вміння за український народ!

МАЙБОРОДА Дмитро Олександрович (1980-2014) народився 17 квітня 1980 року у місті Вінниця. У 2001 році закінчив Харківський інститут Військово-Повітряних Сил. Пройшов посади від начальника тропосферної радіорелейної станції до начальника служби безпеки польотів у 456-й окремій бригаді військово-транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України, що дислокується у аеропорту “Вінниця” (Гавришівка). Військовий льотчик першого класу.

Шкарбун Дмитро Павлович (1977- 2014) народився 25 липня 1977 року у місті Юрюзань Катав-Іванівського району Челябінської області. У 1998 році закінчив Харківський інститут льотчиків Військово-Повітряних Сил. У 2005 році закінчив Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” (місто Харків). Пройшов посади від помічника командира на літаках ТУ-22М3 184-го бомбардувального авіаційного полку Військово-Повітряних Сил Збройних Силах України до – заступника командира авіаційної ескадрильї з виховної роботи 456-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України. Військовий льотчик першого класу.

З травня по липень 2014 року військово-транспортний літак АН-26 (борт №19), командиром екіпажу якого був Дмитро Майборода, виконав 35 бойових вилетів в зону антитерористичної операції, виконуючи завдання по доставці військових та гуманітарних вантажів, перекиданню особового складу, евакуації поранених та десантуванню вантажів парашутним способом.

14 липня 2014 року близько 12.40 під час виконання бойового завдання з десантування вантажів парашутним способом у районі н.п. Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області літак Ан-26 №19 (командир екіпажу майор МАЙБОРОДА Д.О., помічник командира корабля майор ШКАРБУН Д.П.) був атакований керованою ракетою типу “повітря-повітря” на висоті 6200 м.  В результаті ураження лівий двигун та електрообладнання літака відмовили, в корпусі фюзеляжу з’явилася пробоїна, відбулося різке задимлення салону. Зусилля екіпажу щодо флюгерування лівого двигуна результатів не дали, літак одразу почав завалюватись на ліве крило з розворотом в ліво. Командир екіпажу разом із своїм помічником намагалися вирівняти траєкторію польоту літака та уникнути звалювання його в штопор для надання можливості екіпажу покинути літак, який вже почав втрачати керованість. Екіпаж в кількості шістьох осіб за командою командира покинув літак. Майор МАЙБОРОДА Д.О. та майор ШКАРБУН Д.П. доклали максимум зусиль для утримання літака в повітрі та своїми діями забезпечили безпечне покидання літака членами екіпажу, але самі засобами аварійного спасіння скористатись не встигли і загинули.

За виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, вірність військовій Присязі Указом Президента України:

майору МАЙБОРОДІ Дмитру Олександровичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена Золота Зірка (посмертно);

майор ШКАРБУН Дмитро Павлович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Обом офіцерам посмертно присвоєне чергове військове звання «підполковник».

18 листопада 2015 року Президент України Петро Порошенко видав указ, яким з метою увічнення пам’яті Героя України підполковника Майбороди Дмитра Олександровича, ураховуючи його особливі заслуги перед Батьківщиною, мужність та героїзм, незламність духу в боротьбі за незалежну Українську державу та зважаючи на високий професіоналізм, зразкове виконання поставлених завдань особовим складом 456 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України постановив присвоїти літаку Ан-26 (бортовий номер 35) 456 бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ім’я Дмитра Майбороди.

22 серпня 2019 року президент України Володимир Зеленський присвоїв 456-й бригаді транспортної авіації почесне найменування “імені Дмитра Майбороди”.

Попередній запис

ВИДАТНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ЛЬОТЧИК #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Наступний запис

СВЯТО ТИХ, ХТО ТРИМАЄ НЕБО В МИРІ!