Новини

ГОВОРИ ТА СТРІЛЯЙ УКРАЇНСЬКОЮ!

Поки існує українська мова – доти б‘ється серце нашої держави! – основна ідея документального фільму «Соловей співає, доки голос має», який під час творчої зустрічі з особовим складом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба презентували  авторка ідеї, сценарист Леся Воронюк та режисер Сергій Кримський.

Метою монументальної дослідницької роботи, над якою автори фільму працювали понад три роки та вивчили досвід багатьох країн було бажання розвіяти найпоширеніші міти щодо української мови, які створювалися віками на теренах нашої країни, довести історичну правду та озброїтись отриманими знаннями у протидії інформаційній війні, яку російський агресор розпочав одночасно з бойовими діями на Сході України.

В українській історії мовне питання не раз використовувалось ворогом, щоб завуалювати та відвести увагу від загарбницьких дій. Трагічні події останніх шести років, в розріз очікуванням загарбників визвали зворотній ефект – українці почали більше розмовляти саме українською, мовою своїх прадідів, мовою своєї країни.
І саме такі проекти сприяють обізнаності та підняттю свідомості українців. Фільм «Соловей співає, доки голос має» знятий таким чином, що не дає прямої відповіді на питання, тим самим мотивує мислити, аналізувати та робити висновки.  Дослідницька робота та живе спілкування з творцями фільму викликали велику зацікавленість серед особового складу вишу, автори фільму зробили неоціненний внесок у процес національно-патріотичного виховання майбутніх офіцерів.

Наприкінці зустрічі автори проекту подякували військовослужбовцям за їх свідомий вибір стати професійними захисниками Батьківщини й ще раз призвали  вивчати історію України, боротися за кожне українське слово та розмовляти українською!

 

Попередній запис

Бути креативним сучасно!

Наступний запис

Агітаційна робота факультету зенітних ракетних військ у Одеській області