Секція з футзалу та футболу

Спорт у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба завжди був добре розвинутий, а наші спортсмени – це наша гордість. Найбільш затребуваним видом спорту, безперечно, був, є і буде футбол. За більш ніж 17 років існування університетської збірної зіграно багато цікавих і значущих матчів під керівництвом професійних та досвідчених тренерів.
Історія футбольної команди «ХНУПС» розпочалася у 2004 році, і, вже з першого року свого заснування, молода та, разом з тим, ретельно підібрана, натренована збірна нашого вишу впевнено заявила про себе, як про гідного суперника на чемпіонатах різного рангу.

У скарбниці команди безліч перемог та нагород:
– І місце у чемпіонаті серед ВВНЗ м. Харкова та ІІ місце у чемпіонаті Збройних Сил України серед ВВНЗ м. Житомир у 2007-2008 роках;
– І місце у Відкритому кубку Повітряних Сил на призи газети «Крила України» та профспілок футболу України у м. Вінниця;
– чемпіон ІІІ ліги наймасштабнішого турніру України ФК «Універ» у 2011 та 2013 роках;
– неодноразовий чемпіон Збройних Сил України серед ВВНЗ з 2013 по 2019 роки;
– багаторазовий чемпіон Повітряних Сил та Збройних Сил України з футзалу;
– багаторазовий чемпіон серед аматорських команд м. Харкова, тощо.

У 2007 році в університеті також була створена збірна команда із спортсменів -представників постійного складу під назвою «Крила України», яка постійно брала участь та перемагала в різних змаганнях:
– ІІІ місце у чемпіонаті АЖИ м. Харків у 2010 та 2012 роках;
– ІІ місце у чемпіонаті АЖИ в 2011 році;
– І місце у Відкритому кубку Повітряних Сил на призи газети «Крила України» та профспілок футболу України у м. Вінниця у 2011 році;
– ІІ місце у відкритому кубку Повітряних Сил на призи газети «Крила України» та профспілок футболу України у м. Вінниця у 2012 році.

У 2012 році наша офіцерська команда з футзалу змінила свою назву на «Ветерани ХУПС», так як вік переважної більшості спортсменів у команді, більш ніж 35 років, та продовжила свою переможну ходу.
В активі команди участь та перемоги у найбільших турнірах України:
– бронзові медалі у 7-й лігі в сезоні 2012-2013 роках на чемпіонаті 24 –го Обласного Кубку ФК ” Універ” м. Харків;
– ІІІ місце у турнірі з футзалу, присвяченого Дню Повітряних Сил ЗСУ м. Одеса у 2013 році;
– з 2013 року і по сьогодні команда «Ветерани ХНУПС» є постійним учасником змагань з футзалу Міжнародного, Всеукраїнського, Обласного рівнів, присвячених пам’ятним та знаменним датам серед збірних команд видів ЗС України та збірних команд інших країн світу, таких як Сполучені Штати Америки, Литва, Латвія, Польща, Канада, тощо.

Результати Змагань

Курсанти та офіцери зі складу збірної університету це основа гарнізонної команди «Слобожанщина», яка вже не один рік поспіль гідно представляє наш регіон у чемпіонатах та кубках України Героїв АТО(ООС) та є постійним учасником фінальних змагань, які вже п’ять років проходять на тренувальній базі «Динамо» у Конче-Заспі та на стадіоні «Динамо імені Валерія Лобановського» м. Київ. У 2016 – 2018 роках команда виборола ІІ місце у дивізіоні Схід, а у 2020 році посіла ІІІ місце.

Збірна команда активно бере участь та завжди бореться за перемогу у багатьох чемпіонатах різного гатунку, як з футболу, так і з футзалу.

Тренерский склад

Нема фото

Чемпіон ЗСУ з міні-футболу

майор
ГАРБУЗ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Нема фото

Чемпіон ЗСУ з міні-футболу

майор
ГРИШКО АРТЕМ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Останні новини спортивного життя університета