Спортивно – масова робота

Спортивно – масова робота в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба спрямована на залучення військовослужбовців та членів їх сімей до регулярних занять військово – прикладними і масовими видами спорту, підвищення рівня спортивної майстерності і фізичної підготовленості, виконання вправ Військово – спортивного комплексу та організацію змістовного дозвілля військовослужбовців.

Збірні команди університету за видами спорту постійно беруть участь у спартакіадах серед вищих військових навчальних закладів, чемпіонатах Світу, Європи, України, Харківської області та міста Харкова. Так, за підсумками 2012 року університет посів четверте загальнокомандне місце у спартакіаді серед ВВНЗ Міністерства оборони Збройних Сил України, а за підсумками 2013 року ПЕРШЕ загальнокомандне місце.

У 2013 році за результатами огляду на кращу організацію фізичної підготовки і спортивно – масової роботи у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України університет посів перше місце. Це стало можливим завдяки спільній роботі спортивного комітету університету, спортивних комітетів факультетів, кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту.

За підсумками огляду організації спортивно – масової роботи в університеті провідні місця посідають факультет радіотехнічних військ і факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації та інженерно – авіаційний факультет.

Велику увагу командування університету приділяє залученню військовослужбовців постійного складу до регулярних занять фізичною підготовкою та спортом. З 2012 року в університеті проводяться спартакіади з восьми видів спорту: волейболу, міні – футболу, військово – спортивних багатоборств, легкоатлетичного кросу, плавання, лижних перегонів, шахів, стрільби. У них приймають участь 12 команд від підрозділів та факультетів університету, до складу яких входять офіцери, прапорщики, військовослужбовці служби за контрактом, викладачі, працівники ЗС України та члени їх сімей.

Серед курсантських підрозділів та факультету підготовки студентів спартакіади проходять за п’ятнадцатьма видами спорту: баскетболу, волейболу, міні – футболу, армійського рукопашного бою, пентатлону, багатоборства військово – спортивного комплексу, офіцерського триборства, легкоатлетичного кросу, легкої атлетики, гирьового спорту, армспорту, плавання, лижних гонок, шахів, стрільби. Кожен факультет намагається посісти якнайвище місце у змаганнях з різних видів спорту. Так з міні – футболу минулого року лідирують – факультет ЗРВ; з волейболу – факультет радіотехнічних військ та противоповітрянної оборони Сухопутних військ, з багатоборства ВСК – інженерно авіаційний факультет, факультет радіотехнічних військ та факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації; з лижних перегонів – факультети радіотехнічних військ ППО та зенітно – ракетних військ; з гирьового спорту – факультет зенітних ракетних військ, факультети радіотехнічних військ ППО та факультети автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації; з армспорту – факультет зенітно-ракетних військ, факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, інженерно – авіаційний факультет; з баскетболу – інженерно авіаційний факультет, факультет радіотехнічних військ та факультет автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Традиційними стали масові спортивні свята, присвячені відкриттю літнього спортивного сезону та дню фізкультурника України. У 2011, 2012, 2013, 2014 роках команди університету брали участь у міжвузівських змаганнях, присвячених дню захисника Вітчизни, що стали традиційними у місті Харків. Команди змагаються в підтягуванні, перетягуванні канату, гирьовому спорті, бігу на 100 метрів, плаванні на 50 метрів. У 2013 році університет посів друге загальнокомандне місце у цих змаганнях серед 26 вищих навчальних закладів.

В університеті щоденно працюють спортивні секції: з волейболу, міні – футболу, баскетболу, гирьового спорту, військово – спортивних багатоборств, рукопашного армійського бою, армспорту, пауерліфтингу, шахів, жіночого силового багатоборства, східних єдиноборств у яких займається 456 курсантів, що, безумовно, підвищує ріст спортивних результатів на змаганнях різного рангу. Високих успіхів досягли збірні команди університету з видів спорту на змаганнях різного гатунку, прославляючи свій навчальний заклад та Збройні Сили України.

На кафедрі фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту працює два заслужених тренери України. Це працівники Збройних Сил України, викладач кафедри Лисак Г.Г. та Смірнов Б.П.

Останні новини спортивного життя ХНУПС