Новини

КОМАНДУЮЧИЙ АВІАЦІЄЮ АРМІЇ УНР #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Серед визначних постатей героїчної боротьби Української держави за незалежність в період розбудови Збройних Сил Центральної Ради, Української Держави гетьмана Павла Скоропадського, а згодом і Директорії треба відзначити кубанського козака Віктора Олексійовича Павленка (1886-1932), який ще в дитинстві вибрав собі долю військового та у 1909 році закінчив Чугуївське юнкерське піхотне училище, а згодом і  Качинську (що неподалік Севастополя) авіаційну школу.

Підполковник авіації російської імператорської армії, начальник протиповітряної оборони Ставки Миколи II в буремному 1917 році залишає свою престижну і високооплачувану посаду та їде до Києва, де з перших днів української революції приймає активну участь у створенні Українського війська, ввійшовши до складу Українського Генерального Військового Комітету.

На новій посаді Віктор Павленко за короткий час укомплектував два авіаційні загони загальною чисельністю у 24 бойових літаки і 4 дирижаблі. Окрім того, він розробив план організації української авіації та проект розміщення пізнавальних знаків на літаках.

Навесні 1918 року до влади в Україні прийшов Павло Скоропадський. Він запропонував Вікторові Павленку як видатному спеціалісту залишитися працювати в управлінні авіації, очоливши Військово-повітряні сили Української Держави. За сприяння гетьмана Віктор Олексійович створив 16 авіаційних загонів загальною чисельністю близько 500 літаків. Його заходами було створено кадрові авіаційні загони при українських корпусах.
В надзвичайно складних умовах, полковнику української армії вдалося сформувати авіацію УНР, передати Українській Галицькій Армії 60 боєздатних літаків, організувати летунську школу. Вже під час перебування інтернованих українських частин у Польші, В.О.Павленко був підвищений у званні до генерал -хорунжого Армії УНР.

Свою подальшу долю він розділив з сотнями тисяч своїх земляків-кубанців. В 1926 році В.О.Павленко повернувся на Кубань і на 45-му році життя в 1932 році загинув під час Голодомору.

Попередній запис

Підсумки винахідницької діяльності випускників факультету зенітних ракетних військ

Наступний запис

КОНСТРУКТОР ПЕРШОГО ДИРИЖАБЛЯ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ