НовиниНовини ППО СВ

Конкурс не фінал, а лише початок.

Теоретичні знання без практичних навичок, не зроблять професіонала. І в тому, що цей вислів правдивий, мали змогу впевнитися курсанти 1 курсу факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітрях сил ім.Івана Кожедуба. На протязі двох тижнів, курсанти вдосконалювали свої практичні навички у використанні зенітної установки ЗУ-23, на посадах обслуги цього виду озброєння. В ході проведення практичних занять  в польових умовах, кожен курсант особисто виконував завдання по підготовці озброєння до виконання різноманітних завдань, починаючи з питань переміщення і маскування ЗУ-23, закінчуючи відпрацюванням питань підготовки та ведення бойових дій.

Крім того, в рамках практичних занять було здійснено підготовку та проведення змагань серед розрахунків ЗУ-23 за правилами проведення  конкурсу на кращий розрахунок ЗУ-23. В рамках конкурсних змагань були оцінені навички особового складу  розрахунків при споряджанні патронних стрічок, переведенні установок з похідного положення в бойове, з бойового положення в похідне, заміна гарячих стволів, заряджання та розряджання установок.

Окремим питанням конкурсу, була винесена спеціалізована естафета, яка включала в себе елементи виконання нормативів з тактичної підготовки та бойового застосування ЗУ-23.

Окремо слід відзначити викладачів кафедр факультету, які якісно підготували розрахунки до конкурсу, а саме:

  • керівника практики доцента кафедри бойового застосування озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ підполковника Володимира Куценка

помічників керівника практики:

  • старшого викладача кафедри тактики військ протиповітряної оборони Сухопутних військ підполковника Миколу Оборонова;
  • викладача кафедри тактики військ протиповітряної оборони Сухопутних військ підполковника Володимира Гуртовенка;
  • старшого викладача кафедри бойового застосування озброєння протиповітряної оборони Сухопутних військ підполковника Дмитра Добровольського;
  • викладача кафедри озброєння військ протиповітряної оборони Сухопутних військ факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ майора Андрія Бологова.

Не стояли осторонь і командири курсантського підрозділу, начальник курсу майор Вадим Рибалко та курсовий офіцер курсу капітан Максим Шатковський, які, враховуючи свій  бойовий досвід, не змогли бути сторонніми спостерігачами та час від часу поспішали на допомогу своїм курсатам, які потрапляли у складні для них тренувальні ситуації.

В запеклій 2- денній боротьбі, перемогу виборов розрахунок у складі: командир розрахунку молодший сержант  Дмитро Муленка та солдати  Дмитро Оберемок, Владислав Попов,  Олексій Кошеленко,  Владислав Потупало.

Всі  викладачі, які  були незалежними суддями цього дійства, відмитили неабияке бажання особового складу розрахунків вибороти перемогу. Що казати, якщо 2 місце у конкурсі зайнів розрахунок у складі якого була – жінка військовослужбовець курсант Вікторія Дядечко, яка на рівних з хлопцями відпрацьовувала нормативи. Підсумовуючи 2-тижневі практичні заняття можна сказати, що вони не тільки закріпили теоретичні знання особового складу 1 курсу та покращили їх практичні навички, а й додали впевненості у васних силах майбутніх офіцерів протиповітряної оборони Сухопутних військ. Досвід, набутий під час проходження практичних занять, є якісним підґрунтям становлення  та розвитку майбутнього офіцера – фахівця протиповітряної оборони Сухопутних військ.

Попередній запис

ПЕРЕМОГИ ТА ЗДОБУТКИ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

Наступний запис

ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ