Новини

КОРОЛЬ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

«Стань першим серед нас, рівним перед небом», – таке напутнє слово отримав всесвітньовідомий український пілот Микола Коваль, будучі ще курсантом-випускником Чернігівського вищого військового училища, від легендарного льотчика-винищувача, неперевершеного аса Другої світової війни, маршала авіації Івана Кожедуба. Будь-яка доля починається з мрії, з перших дитячих вражень. Так і Микола Коваль ще з юності марив одним — літати…

Майбутній ас виділявся серед інших курсантів ще під час навчання в  училищі. Під кінець четвертого курсу курсант Микола Коваль вже освоїв пілотування не тільки навчального L-39, але й перенавчився на профільний тип літака — винищувач МіГ-21. Після закінчення училища, а також Академії імені Гагаріна, Микола Коваль служив у Польщі, в Казахстані, Чехословаччині. Піднімався в небо на винищувачах Міг-15, Міг-21, Міг-23, досконало освоїв Су-17 і Су-25, пілотував транспортні літаки й вертоліт. Два роки воював у Афганістані. Там виконував різні завдання: доставляв вантажі у гарнізони, шукав підбиті в горах літаки та вертольоти, рятував льотчиків і борттехніків, штурмував ворожі укріплення. Був двічі підбитий. За період служби в Афганістані льотчик здійснив 948 вильотів, провівши у небі більше 1500 годин, та був нагороджений чотирма  бойовими орденами.

Проте це далеко не всі нагороди Миколи Коваля. Здобуття Україною незалежності льотчик-інспектор 5-ї повітряної армії зустрів вже визнаним льотчиком-пілотажником. І коли наприкінці 1991 року Міністерство оборони України уклало угоду з канадським бізнесменом Кліффордом Філдсом про проведення турне кращих українських військових льотчиків на українських військових літаках МіГ-29, полковник Микола Коваль був визначений як один з перших кандидатів у склад групи.

У 1992 році полковника Миколу Коваля посилають з дипломатичною місією у США, де  він продемонстрував свою майстерність 70 керівникам наймогутніших корпорацій Сполучених Штатів, здобувши світову славу, і на сьогодні є почесним громадянином Каліфорнії та Пенсільванії. Американські фахівці високо оцінили пілотажну підготовку полковника з України
і тодішній президент США Білл Клінтон вручив йому підвіску «Кращий дипломат 1992 року».

У 1996 році у складі делегації Військово-Повітряних Сил України Микола Коваль брав участь у одному з найпрестижніших у світі військових авіашоу «Ейр-Татту». Всього 420 секунд знадобилося полковнику Збройних Сил України Миколі Ковалю аби вибороти титул «Короля неба» — найпрестижніший серед військових льотчиків перехідний приз за пілотаж бойового літака серед льотчиків з 42 країн, який  вручила йому Єлизавета II.

Попередній запис

ПЕРШИЙ ПОВІТРОПЛАВЕЦЬ ХАРКОВА #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Наступний запис

КРАЩИЙ ПІЛОТАЖНИК #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ