Новини

КРАЩИЙ ПІЛОТАЖНИК #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

«Досвід і професіоналізм приходять не тільки з роками. Це – результат наполегливих, навіть виснажливих тренувань. Присвоєння класної кваліфікації, вищий пілотаж і навіть міжнародне визнання – лише статичне підтвердження можливостей та фаховості», – життєве кредо одного із кращих пілотів Повітряних Сил Збройних Сил України, яким захоплюються в усьому світі, висококласного методиста-інструктора, який дав путівку в небо не одному десятку молодих офіцерів.

Олександр Якович Оксанченко один із кращих учнів та послідовників свого учителя – генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова й перший серед військових льотчиків винищувальної авіації, який у повному обсязі оволодів програмою фігур вищого пілотажу. Прізвище Олександра Оксанченка стоїть поруч з іменами всесвітньо відомих пілотів-асів сучасності. Він неодноразовий учасник міжнародних навчань різних рівнів, а також переможець численних  авіашоу та престижних демонстраційних показів авіатехніки SIAF-2016 в Словаччині, авіапоказ на Мальті, The Royal International Air Tattoo в Великобританії, International Airshow-2017 у польському місті Радом, Czech International Air Fest у Градець Кралові (Чехія) та інші.

Українського військового льотчика визнано кращим за 15-хвилинне виконання фігур вищого пілотажу на винищувачі Су-27 під час міжнародного авіапоказу СІАР-2016 в Чехії: бойових розворотів, петель зі зльоту, петлі Нестерова з поворотом, косих петель, двох «Дзвонів», бойового розвороту з поворотом у внутрішній бік («Вухо»), проходу на малій швидкості, перевернутого польоту, імітації заходу на посадку з шасі, наближення до землі, а потім стрімкого здіймання в повітря та повторне виконання «бочки».

Й це – лише епізоди біографії  полковника запасу Олександра Оксанченка. При цьому жодної аварійної ситуації у небі, жодного зриву виконання завдань бойового чергування, а також “ходіння по лезу ножа” під час виконання визначених завдань із забезпечення безпеки повітряного простору України під час російської окупації Криму й початкового періоду АТО.
Але, незважаючи на яскраві перемоги, найкращою оцінкою своєї льотної роботи льотчик вважає досягнення своїх учнів-льотчиків.
Ці слова підтверджують усі, кого “ставив на крило” Олександр Оксанченко.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку Указом Президента України №327/2016 від 5 серпня український льотчик-ас нагороджений орденом Данила Галицького.

Попередній запис

КОРОЛЬ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Наступний запис

ВОЛОДАР «ПОВІТРЯНОГО ОСКАРУ» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ