Новини

Курсанти-першокурсники університету кваліфікаційним вимогам до солдата ЗС України відповідають

У Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба цього року запроваджено нову традицію – урочисте вручення курсантам-першокурсникам Сертифікатів про закінчення курсу базової загальновійськової підготовки. 04 вересня понад 360 курсантів набору 2018 року отримали з рук досвідчених командирів перший у своєму житті «атестат військової професії» за успішне завершення першого етапу навчання в університеті, який підтверджує відповідність кваліфікаційним вимогам до солдата Збройних Сил України.

Інноваційним цьогоріч є те, що базова загальновійськова підготовка проходила за новою єдиною програмою, затвердженою у червні 2018 року Начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України та враховує стандарти системи підготовки НАТО, безцінний досвід набутий нашими воїнами під час бойових дій в ході антитерористичної операції і операції об’єднаних сил. Безцінний – тому що він написаний кров’ю наших загиблих побратимів.

До проведення польових занять вперше залучались сержанти-інструктори старших курсів університету, які самостійно, без втручання викладача, на високому професійному рівні здійснювали підготовки молодого поповнення.

Велика увага приділялась заняттям у нічний час з тактики, військової топографії, інженерної підготовки, безпеки бою, розвідувальної підготовки. Суттєво зросла кількість практичних стрільб та нічних стрільб з бойової зброї.

Всі курсанти першого курсу успішно склали підсумковий комплексний екзамен і за результатами виконання програми навчання досягли високого рівня професійної підготовленості до виконання обов’язків солдата у сучасному загальновійськовому бою, отримали первинні знання та вміння з порядку застосування стрілецької зброї та дій на полі бою вдень і вночі, надання домедичної допомоги та першої психологічної допомоги, орієнтування на місцевості та виживання, мінної безпеки і інше. І найголовніше, у курсантів-першокурсників сформувалися перші морально-психологічні якості професійного військовослужбовця, які необхідні для захисту держави.

Базова загальновійськова підготовка – це лише перший етап на довгому шляху становлення майбутнього офіцера. Попереду складне і напружене навчання. Але мине зовсім небагато часу і Сертифікат в руках курсантів зміниться на диплом про вищу освіту і офіцерські погони прикрасять однострої лейтенантів-випускників.

Сьогодні першокурсники університету приступили до виконання найвідповідальнішої і найпочеснішої справи – опанувати військову професію захисника своєї держави, стати висококваліфікованими фахівцями своєї справи, бути гідними подвигу сучасних захисників України, які в боях з російсько-терористичними військами відстоюють незалежність нашої Батьківщини та бути гідними нащадками славетних козаків, які ще в давні часи довели, що українці є найкращими воїнами!

Попередній запис

В університеті успішно розпочато новий навчальний рік

Наступний запис

Шлях до подальшої офіцерської кар’єри відкритий