Новини

Курсанти ХНУПС взяли участь у Різдвяному богослужінні

Різдво Христове — у християнстві день народження Ісуса Христа у Вифлиємі від Діви Марії. Згадується у Новому Заповіті. Одна з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами, а також низкою держав та організацій світу.

Різдво – один з найбільш шанованих днів для християн та одне з найважливіших свят для українців. За давньою традицією, Різдвяне святкування починається з духовних і матеріальних приготувань. Святкову Божествену літургію в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона проводив єпископ Харківський та Богодухівський Православної Церкви України Митрофан. Богослужіння відвідала велика кількість харків`ян – миряни, представники місцевої влади та духовенства. Серед присутніх, також були курсанти 2-х та 3-х курсів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Літургія заповнила серця присутніх благодатною та зігріваючою атмосферою.

Для майбутніх офіцерів, які навчаються в університеті, участь в Різдвяному богослужінні – це традиція. Курсанти та викладачі вкотре з радістю долучились до Різдвяного молебня.

Свято Різдва увібрало в себе багато обрядів і звичаїв. До них, передусім, належить колядування та щедрування –костюмовані дійства із зіркою і співами. Коляда – це гімн Христу, оспівування його народження. Тому курсанти підтримали мирян храму виконанням коляди. Слід зауважити, що цьогорічний Різдвяний молебень збігся з першою річницею надання Томосу про автокефалію української церкви.

З Різдвом Христовим, шановні побратими!

Попередній запис

ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ІМЕНІ ІВАНА КОЖЕДУБА ГЕНЕРАЛ-МАЙОРА ОЛЕКСАНДРА ТУРІНСЬКОГО

Наступний запис

В університеті відбулися Різдвяні та Новорічні свята