Льотний факультет

Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків

Кафедра  льотної експлуатації і бойового застосування літаків є єдиним в Україні навчально-науковим підрозділом який входить до складу льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил.

Призначення кафедри – організація, проведення професійно-спеціальної підготовки курсантів, а також льотно-методичний супровід льотної підготовки курсантів.

Кафедра є випускаючою для спеціальності “Військове управління (Повітряні Сили)” і спеціалізації “Льотна експлуатація та бойове застосування літаків”.

На кафедрі курсантами вивчаються дисципліни професійно-спеціальної підготовки, що відіграють вирішальну роль у їхній підготовці як майбутніх військових льотчиків.          Теоретичне й практичне навчання курсантів здійснюється на 2 курсі на літак    ХАЗ-30, на третьому та четвертому курсі на літак Л-39 та Ан-26 а на п’ятому курсі на бойові літаки МиГ-29, Су-27, Су-25.

Навчання курсантів виконують науково-педагогічні працівники що мають великий досвід викладацької, науково-дослідної і льотно-інструкторської роботи, яка дозволяє готовити курсантів-льотчиків не тільки до ведення бойових дій, але й до керування щоденною діяльністю авіаційних частин і підрозділів. Також до складу кафедри входить інженерно-технічний состав навчально-лабораторного комплексу.

Основні завдання, виконувані кафедрою:

 • науково-методичний супровід льотної підготовки курсантів факультету;
 • планування й організація тренажної підготовки курсантів;
 • льотно-методичний супровід льотного навчання курсантам;
 • проведення наукової діяльності з метою підвищення якості підготовки льотно-інструкторського складу й льотного навчання курсантам;
 • організація та проведення навчальної, виховної й методичної роботи, спрямованої на виконання навчальних планів, підготовки курсантів і слухачів;
 • організація та проведення підготовки фахівців іноземних збройних сил;
 • участь в організації та проведенні льотної підготовки курсантів, військового стажування з курсантами, які навчаються по навчальних планах підготовки фахівців зі спеціальності “Льотна експлуатація та бойове застосування літаків”;
 • введення до строю фахівців, призначених на посади науково-педагогічних співробітників;
 • підготовка військовослужбовців, що здобувають науковий ступінь;
 • виконання польотів за планом учбово-льотної підготовки на підтримку досягнутого рівня й підвищення класної кваліфікації;
 • підтримка та удосконалення навчально-лабораторної бази для забезпечення проведення навчальних занять;
 • польоти на виконання спеціальних завдань (обльоти та перегонка авіаційної техніки, забезпечення парашутних стрибків).

Начальник кафедри

полковник

ІЩУК
ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Кафедри факультету

Пільги випускників факультету

Випускники льотного факультету по закінчення навчання та призначенні на офіцерські посади порівняно з іншими фахівцями мають пільги:

Пільгове нарахування вислуги років (2 роки за 1 календарний рік)


Підвищене грошове забезпечення


Додаткова профілактична відпустка


Першочергове отримання житла


Присвоєння чергових військових звань на рік раніш


Безкоштовне харчування за льотною нормою


Додаткове забезпечення льотною формою одягу


Довiдник абiтурiєнта

Льотний факультет

Останні новини льотного факультету