Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків

Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків

Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків є провідним навчально-науковим підрозділом льотного факультету, що здійснює теоретичну й тренажерну підготовку до польотів майбутніх військових льотчиків на навчальних, навчально-тренувальних та бойових (транспортних) літаках.

Освітня діяльність кафедри спрямована на формування у майбутніх військових льотчиків знань, вмінь та навичок виконання бойових завдань.

Кафедра має сучасну науково-педагогічну та матеріально-технічну базу. Аудиторний фонд кафедри складається зі спеціалізованих класів теоретичної підготовки до польотів на конкретному типі літака та класу льотно-тактичної підготовки

З метою формування психофізіологічних професійно важливих бойових якостей курсантів кафедра організовує та проводить парашутно-десантну підготовку й курс автономного виживання

Кафедра здійснює теоретичну та тренажерну підготовку курсантів до польотів на літаку Л-39

В процесі теоретичної підготовки до польотів на літаку Л-39 курсанти готуються до відпрацювання техніки пілотування, навігації, бойового застосування

Кафедра також здійснює теоретичну підготовку до польотів на бойових літаках Су-25, Су-27, МіГ-29

Освітній процес на кафедрі організовують та здійснюють науково-педагогічні працівники, які мають великий досвід викладацької, науково-дослідної і льотно-інструкторської роботи, що дозволяє готувати майбутніх військових льотчиків до виконання бойових польотів.

Основне призначення кафедри – організація, проведення професійно-спеціальної підготовки майбутніх військових льотчиків та льотно-методичне супроводження їх льотної підготовки.

Основні завдання кафедри:

  • методичне супроводження льотної підготовки курсантів;
  • планування й організація тренажної підготовки курсантів;
  • льотно-методичне супроводження льотного навчання курсантів;
  • виконання наукових досліджень з метою підвищення якості підготовки льотно-інструкторського складу й льотного навчання курсантів;
  • участь в організації та проведенні льотної підготовки курсантів;
  • підготовка військовослужбовців, які здобувають науковий ступінь.

Льотне навчання курсантів на бойових літаках у 2020 році

Після проходження, у зимово-весняний період, на кафедрі “Льотної експлуатації і бойового застосування літаків” теоретичної підготовки до польотів на бойових літаках Су-27, Су-25 та МиГ-29, курсанти 5 курсу спеціалізації “льотна експлуатація та бойове застосування літаків”, приступили, у травні 2020 року, до льотної підготовки. Але перед цим були напружені місяці вивчення конструкції, льотної експлуатації та бойового застосування бойових літаків на базі університету; складні тижні тренажерної, наземної підготовки та чисельні екзамени та заліки на допуск до польотів на базі бригад тактичної авіації.

Льотне навчання курсантів на бойових літаках у 2020 році

Складання на базі бригади тактичної авіації комплексного екзамену з теоретичної підготовки до польотів на літаку Су-27

За результатами теоретичної, тренажерної та наземної підготовки всі курсанти були допущені до польотів на бойових літаках та протягом квітня-травня успішно пройшли вивізну програму, яка завершилась першим самостійним польотом по колу на бойовому літаку з метою відпрацювання зльоту та посадки.

Вкрай корисним у цей період, з точки зору удосконалення знань, вмінь та навичок, є “живе” спілкування з бойовими льотчиками, які виконують завдання за призначенням роду авіації та з інженерно-технічним складом, який має великий досвід обслуговування бойової авіаційної техніки.

Льотне навчання курсантів на бойових літаках у 2020 році

Традиційне привітання з першим самостійним польотом на новому типі літака (МиГ-29)

У подальшому програмою льотної підготовки передбачено виконання тренувальних (самостійних) польотів по маршруту для відпрацювання навігації; на простий та складний пілотаж для відпрацювання техніки пілотування; польотів на бойове застосування по повітряним та наземним цілям.

Льотне навчання курсантів на бойових літаках у 2020 році

Перед польотом на літаку МиГ-29

Науково-педагогічний склад кафедри “Льотної експлуатації і бойового застосування літаків” бажає майбутнім льотчикам тактичної авіації подальших успіхів у польотах на бойових літаках та висловлює вдячність льотно-інструкторському, інженерно-технічному складу за якісну підготовку курсантів, а також доброзичливе та дбайливе відношення до них!

Начальник кафедри

полковник

ІЩУК
ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Кафедри факультету

Пільги випускників факультету

Випускники льотного факультету по закінчення навчання та призначенні на офіцерські посади порівняно з іншими фахівцями мають пільги:

Пільгове нарахування вислуги років (2 роки за 1 календарний рік)


Підвищене грошове забезпечення


Додаткова профілактична відпустка


Першочергове отримання житла


Присвоєння чергових військових звань на рік раніш


Безкоштовне харчування за льотною нормою


Додаткове забезпечення льотною формою одягу


Довiдник абiтурiєнта

Кафедра льотної експлуатації і бойового застосування літаків

Останні новини льотного факультету