Новини

Льотно-методична конференція про підсумки льотної підготовки, стан безпеки польотів та якості льотного навчання курсантів університету у 2018 навчальному році

З 17 по 19 грудня 2018 року у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулася триденна льотно-методична конференція та льотно-методичний збір керівного льотного складу університету та підпорядкованих військових частин під керівництвом ТВО начальника університету генерал-майора Олександра Турінського.

Метою конференції стало проведення аналізу стану льотної підготовки і безпеки польотів постійного та змінного складу університету, якості льотного навчання курсантів у 2018 навчальному році та планування заходів щодо подальшого удосконалення організації і проведення льотної підготовки та профілактичних заходів з безпеки польотів у 2019 навчальному році.

У роботі конференції взяли участь майже 100 осіб, це керівний та льотний склад університету і підпорядкованих військових частин, фахівці служби безпеки польотів та інженерно-авіаційної і парашутно-десантної служб університету, представники військових частин Повітряних Сил, Армійської авіації Сухопутних військ та Морської авіації Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Також були залучені до проведення конференції представники Харківського аероклубу імені В.С. Гризодубової ТСО України, ТОВ «Українська льотна академія «Хімічні авіаційні технології»» та ТОВ «РОТОР України», які залучалися до початкового льотного навчання курсантів на легких літальних апаратах.

Протягом двох днів учасниками конференції було проведено аналіз результатів льотної підготовки у 2018 році та обговорено широке коло пов’язаних з цим питань. Так, середній нальот курсантів-випускників за останні 5 років збільшився у понад 4 разів у курсантів за спеціалізацією тактичної авіації та майже у 10 разів за спеціалізацією транспортної авіації. Також в рази збільшився час, проведений у небі майбутніми вертольотчиками та штурманами.

До речі, у 2018 році льотну підготовку курсантів було організовано на 14 аеродромах, 7 типах літаків та 3 типах вертольотів. Набуття та удосконалення практичних навичок та вмінь курсантів з техніки пілотування, навігації та бойового застосування за фахом здійснювалося на літаках МіГ-29, Су-25 та Су-27, вертольотах Мі-8, Мі-24 вдень та вночі, курсанти відпрацювали складний пілотаж та виконали практичні пуски керованих ракет вдень та бомбометання. За результатами контрольної перевірки льотної підготовки 32 випускникам присвоєна класна кваліфікація “Льотчик 3-го класу” та “Штурман 3-го класу”.

Під час підведення підсумків роботи конференції командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов звернув увагу учасників конференції на досягнення та вказав на недоліки в роботі і шляхи покращення льотної підготовки в наступному році та за результатами роботи у 2018 році вручив кращим фахівцям та підрозділам нагороди.

За результатами роботи конференції було ухвалено рішення щодо виконання заходів на покращення (вдосконалення) теоретичної, тренажної та льотної підготовки курсантів, підвищення льотного вишколу та методичних навичок льотно-інструкторського складу, а також впровадження інноваційної системи підготовки кандидатів на отримання пілотських ліцензій.

Попередній запис

Теоретичне перенавчання льотного складу університету на модернізовані вертольоти Ми-8МСБ-В на базі льотного факультету університету

Наступний запис

Здай кров – врятуй життя