Новини

Майбутні цивільні пілоти навчаються в ХНУПС

Сучасний Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – це органічне поєднання традицій і новітніх технологій у сфері вищої військової освіти та науки.

У вересні 2017 року в університеті створено Інститут цивільної авіації, в якому розпочали навчання українські та іноземні студенти за спеціалізацією «Льотна експлуатація повітряних суден», що включає в себе підготовку цивільних пілотів літаків та гелікоптерів.

В сучасному світі існує великій попит як на приватних, так і на комерційних пілотів. Використання досвідчених викладачів та сучасної матеріально-технічної бази університету для підготовки цивільних пілотів – це можливість підняти міжнародний престиж як нашого навчального закладу, так і Збройних Сил України в цілому, а також створити найближчий резерв льотчиків для Повітряних Сил Збройних Сил України – говорить начальник університету генерал-майор Андрій Алімпієв.

Відомо, що підготовка військових та цивільних авіаторів має свої особливості. Тому в університеті розроблена програма підготовки, що відповідає міжнародним вимогам та передбачає поступове удосконалення знань та навичок пілотів. Так, після другого курсу слухачі інституту будуть мати наліт 45 годин та отримають ліцензію PPL (Private Pilot License), що дасть їм змогу керувати одно- і багатомоторними приватними літаками та здійснювати некомерційні польоти на літаках будь яких типів класу G. По завершенню третього курсу навчання практичний льотний досвід студентів буде дорівнювати 180 годинам льотного часу та вони отримають ліцензію CPL (Commercial Pilot License), що дозволить їм виконувати комерційні польоти, та відповідно, працевлаштуватися у будь яку авіакомпанію України та світу.

Але основою освітнього процесу завжди виступають люди. Усі педагогічні працівники інституту мають великий досвід знань та вмінь з експлуатації відповідних зразків авіаційної техніки та багатий досвід льотної підготовки.

Такі зміни в підходах до підготовки авіаційних фахівців обумовлюються вимогами часу, подальшим просуванням на шляху розвитку і реформування нашого війська.

Попередній запис

Новітні підходи до інтеграції бойової підготовки військ та підготовки фахівців з вищою освітою

Наступний запис

В університеті завершено курси підготовки офіцерів запасу