Командування Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба приділяє значну увагу заходам міжнародного співробітництва, налагодженню дружніх та партнерських відносин з міжнародними освітніми закладами та організаціями з метою підготовки кваліфікованих військових фахівців міжнародного рівня, офіцерів, здатних забезпечити високий рівень боєздатності Української армії та національну безпеку держави, підняття рівня авторитету університету на міжнародній арені у сфері освіти.

Міжнародна діяльність університету у 2019 році

Протягом 2019 року університет відвідали представники таких іноземних держав як: Сполучені Штати Америки, Французька Республіка, Словацька Республіка, Республіка Польща, Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Республіка Азербайджан, Китайська Народна Республіка. Загальна кількість іноземних громадян – 46 осіб. Тричі представники іноземних делегацій відвідували університету у складі делегації експертів НАТО.

Загалом за 2019 рік університет Брав участь у 24 заходах міжнародного військового співробітництва, 17 з яких було організовано та проведено в стінах університету та 7 раз представники університету брали учать у заходах міжнародного військового співробітництва за кордоном

  • В рамках Програми НАТО “ Удосконалення військової освіти ” (DEEP – Defence Education Enhancement Program) Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба  брав участь у 2 заходах.

Один – візит до університету професора Академії військового мистецтва Республіки Польща генерал (запасу) Богуслава Пацека та доктора філософії Зенона Смутняка з метою проведення виступу на 15 Міжнародній науковій конференції “Новітні технології для захисту повітряного простору” Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана.

Крім того в рамках співробітництва з НАТО в університеті було організовано та проведено Курси з питань розбудови спроможностей системи стратегічних комунікацій та підвищення професійних навичок для особового складу Збройних Сил України, що взаємодіють із засобами масової інформації за участю представників Міністерства оборони США.

Протягом курсу учасники мали змогу ознайомитися з системою стратегічних комунікацій та зв’язків з громадськістю, яка діє в країнах НАТО, а також отримати досвід щодо практичних аспектів вказаної роботи, взяти до уваги питання для обговорення наявних протистоянь та небезпечних ситуацій, які несуть ризики.

  • Представники університету приймали участь у навчаннях “Rapid Trident-2019” (Міжнародний центр миротворчості та безпеки).
  • Була налагоджена співпраця з представниками штабу тренувальної місії “ORBITAL” Збройних Сил Великої Британії в рамках проведення курсу за напрямом протиповітряної оборони Сухопутних військ.

Протягом 2019 року університет відвідати військові аташе таких країн як Республіка Азербайджан, Алжирська Народна Демократична Республіка, Китайська Народна Республіка, Республіка Болгарія, Соціалістична Республіка В’єтнам, Грецька Республіка, Італійська Республіка, Китайська Народна Республіка, Республіка Корея, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Ісламська Республіка Пакистан, Республіка Польща, Румунія, Словацька Республіка, Сполучені Штати Америки, Швейцарська Конфедерація, Чеська Республіка, Французька Республіка та Японія

Два курсанти університету пройшли навчання в Коледжі Королівських ВПС «Кранвелл».

Протягом 2019 року університетом продовжено співпрацю з військовими вищими навчальними закладами провідних країн світу (Республіка Польща, Королівство Норвегія, Словацька Республіка, Французька Республіка, Великої Британії, Сполучені Штати Америки).

У 2018 навчальному році особовий склад Харківського національного університету Повітряних Сил брав активну участь у заходах міжнародного військового співробітництва. Протягом року університет відвідали понад 20 іноземних делегацій із Сполучених Штатів Америки, Польщі, Франції, Чехії, Великобританії, Канади та інших країн. Військовослужбовці університету проходили навчання у Великобританії, Канаді, Чеської Республіки.

На теперішній час в стінах Інституту цивільної авіації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба освіту здобувають близько 150 цивільних іноземних студентів з 19 країн світу.

Упродовж 2019-2020 навчального року міжнародне військове співробітництво університету і надалі нарощуватиме свою діяльність.

Останні новини відділення