Командування Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба приділяє значну увагу заходам міжнародного співробітництва, налагодженню дружніх та партнерських відносин з міжнародними освітніми закладами та організаціями з метою підготовки кваліфікованих військових фахівців міжнародного рівня, офіцерів, здатних забезпечити високий рівень боєздатності Української армії та національну безпеку держави, підняття рівня авторитету університету на міжнародній арені у сфері освіти.

Міжнародна діяльність університету у 2016 році

Протягом 2016 року університет відвідали представники таких іноземних держав як: Сполучені Штати Америки, Литовська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Республіка Польща, Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Федеративна Республіка Ефіопія, Хорватська Республіка, Китайська Народна Республіка та Італійська Республіка. Загальна кількість іноземних громадян – 58 осіб. Тричі представники іноземних делегацій відвідували університету у складі делегації експертів НАТО.

Загалом за 2016 рік університет Брав участь у 40 заходах міжнародного військового співробітництва, 13 з яких було організовано та проведено в стінах університету та 17 раз представники університету брали учать у заходах міжнародного військового співробітництва за кордоном

  • В рамках Програми НАТО “ Удосконалення військової освіти ” (DEEP – Defence Education Enhancement Program) Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба  брав участь у 5 заходах.

Два з яких, це організація і проведення семінару для науково-педагогічних працівників Університету з питань посилення спроможностей у галузі розробки та викладання навчальних дисциплін, які базуються на кращому світовому досвіді з удосконалення методів та прийомів навчання.

Один – візит до університету професора Національного університету оборони Республіки Польща генерал (запасу) Богуслава Пацека з метою проведення інтерв’ю з професорсько-викладацьким складом, офіцерським та сержантським складом університету, який брав участь у АТО та обговорення проблемних питань та перспектив впровадження стандартів НАТО у навчальний процес.

Решта – візити представників університету до Національного університету державної служби Угорщини для участі у “120-ти годинному інтенсивному курсі англійської мови” у Спеціалізованому центрі викладання іноземних мов Факультету воєнних наук та підготовки офіцерів.

  • Крім того в рамках співробітництва з НАТО в університеті було організовано та проведено Курси з питань національної безпеки, оборонної реформи та демократичного цивільного контролю для слухачів випускних курсів українських вищих військових навчальних закладів за участю представників Академією оборони Великої Британії.

Протягом курсу учасники мали змогу ознайомитися з сучасними поглядами на систему національної безпеки провідних країн світу, отримали практичний досвід в управлінні особовим складом, отримали інформацію щодо базових принципів формування політики національної безпеки.

  • Представники університету приймали участь у навчаннях “Трайдент Джанчер-2016” (м. Станвангер, Королівства Норвегія).
  • Була налагоджена співпраця з представниками Збройних Сил Великої Британії в рамках проведення курсу виживання та курсу тактичної медицини з особовим складом університету.

Загалом курс з виживання пройшли 69 курсантів та 12 офіцерів.

Курс з тактичної медицини пройшли 76 курсантів та 12 офіцерів.

  • Протягом 2016 року університет відвідати військові аташе таких країн як Китайська Народна Республіка, Італійська Республіка, Міністр охорони краю Литовської Республіки, Командувач військово-повітряних сил Республіки Ефіопія, керівники військових академій Республіки Польща та Королівства Норвегія.
  • Чотири курсанти університету пройшли навчання в Коледжі Королівських ВПС «Кранвелл».
  • Протягом 2016 року університетом продовжено співпрацю з військовими вищими навчальними закладами провідних країн світу (Республіка Польща, Королівство Норвегія, Французька Республіка, Італійська Республіка).
  • Започатковано двостороннє співробітництво в рамках спільної наукової і дослідної діяльності між Національною академією оборони Грузії та Національним університетом Державної служби Угорщини.

У 2015-2016 навчальному році особовий склад Харківського національного університету Повітряних Сил брав активну участь у заходах міжнародного військового співробітництва. Протягом року університет відвідали понад 20 іноземних делегацій із Сполучених Штатів Америки, Польщі, Франції, Чехії, Великобританії, Канади та інших країн. Військовослужбовці університету проходили навчання у Великобританії, Канаді, Угорщині.

На теперішній час в стінах університету освіту здобувають цивільні іноземні студенти з Індії, Туркменістану, Алжиру.

Упродовж 2016-2017 навчального року міжнародне військове співробітництво університету і надалі нарощуватиме свою діяльність.

Останні новини відділення