Закордонні відрядження

Закордонні відрядження

Триває черговий етап відбору кандидатів для навчання у Коледжі Королівських Військово-Повітряних Сил “Кранвелл” (Велика Британія), яке розпочнеться у серпні 2017 року. Харківському національному університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба була виділена квота у кількості трьох навчальних місць.

21-22 січня 2017 року на черговому етапі відбору п’ятьох курсантів університету, що успішно подолали попередні етапи, екзаменували з англійської мови представники Британської Ради.

Результати будуть відомі 3 лютого 2107 року.

Побажаємо нашим курсантам добрих результатів та маємо надію, що як у у попередні рази вони гідно представлятимуть університет та Повітряні Сили Збройних Сил України в одному з найпрестижніших військових навчальних закладах Європи.

Участь у роботі міжнародної конференції з управління життєвим циклом озброєнь в НАТО.

24 – 25 січня 2017 у місті Брюссель, Королівство Бельгія, представник Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба прийняв участь у роботі міжнародної конференції з управління життєвим циклом озброєнь в НАТО на тему: “Шлях для забезпечення інтегрованих та економічно вигідних рішень. Бачення – Концепції – Реальність”.

Метою конференції було надання можливостей для ознайомлення якомога більшої кількості представників збройних сил та промисловості з різних країн світу із інноваційними підходами та концепціями управління життєвим циклом озброєнь та військової техніки, технологіями організації ефективного логістичного забезпечення потреб військ та колективної оборони країн-членів НАТО.

В період з 23 по 24 листопада 2016 року у Варшаві (Республіка Польща) відбулася наукова конференція на тему “Гібридна війна в Україні: рекомендації для Європи та світу” від Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба у конференції приймав участь начальник факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Захід відбувся у рамках програми НАТО “Удосконалення військової освіти ” (DEEP).

Візит начальника кафедри тактики радіотехнічних військ факультету РТВ ППО до м. Будапешт, Угорщина

Начальник кафедри тактики радіотехнічних військ факультету РТВ ППО в рамках програми DEEP (Defense Education Enhancement Program) при підтримці Міністерства оборони Угорщини в період з 02 по 29.10.2016 був відряджений до Спеціалізованого центру викладання іноземних мов Факультету воєнних наук та підготовки офіцерів Національного університету державної служби Угорщини, м. Будапешт для участі у “120-ти годинному інтенсивному курсі англійської мови”.

Мета заходу: удосконалення рівня STANAG 6001 level 2.2.2.2 володіння англійської мовою.

Вдало пройшовши курс офіцер отримав відповідний сертифікат щодо рівня володіння англійською мовою, підвищивши свої знання та здобуваши неоціненний досвід.

В період з 28 травня 2016 року по 17 грудня 2016 року на навчання до Коледжу Королівських ВПС «Кранвелл» направленні:

старший сержант КАЛІМУЛІН Темір Муратович, курсант факультету Радіотехнічних військ Протиповітряної оборони;

солдат ПОЛЯНСЬКА Анастасія Дмитрівна,  курсант факультету Радіотехнічних військ Протиповітряної оборони.

У підсумку курсанти університету показали добрі вміння та знання і, як висновок, отримали відповідні сертифікати про проходження курсіу.

За загальним рейтингом навчання серед іноземних студентів, старший сержант Калімулін Т.М. посів друге місце.

Візит представників університету до Італійської Республіки

В період з 26 по 29 вересня 2016 року заступник начальника Військового коледжу сержантського складу та начальник навчального курсу Військового коледжу сержантського складу університету відвідали Школу старшинського складу, м. Вітербо та Школу спеціалістів Військово-повітряних Сил Італійської Республіки, м. Козерта.

Метою заходу було вивчення досвіду Військово-повітряних Сил Італійської Республіки у сфері військової освіти, здійснення обміну інформацією щодо системи підготовки сержантського складу та молодших авіаційних спеціалістів, обговорення перспективних напрямів двостороннього військового співробітництва між військовими навчальними закладами.

Візит представників університету до Королівства Бельгія

В період з 18 по 20 жовтня 2016 року науковий співробітник Наукового Центру Повітряних Сил університету брав участь у засіданні Групи з управління життєвим циклом озброєння та військової техніки Конференції національних директорів з озброєння, що відбувалося у м. Брюсель.

Слід зазначити, що офіцер університету є постійним діючим членом даної робочої Групи.

Метою засідання було проведення моніторингу діяльності групи та участь у семінарі з питань управління вартістю життєвого циклу озброєнь, отримання інформації щодо  нової редакції Стратегії НАТО з питань життєвого циклу озброєнь.

Візит представників університету до Королівства Норвегія

В період з 06 по 10 жовтня 2016 року в рамках двостороннього співробітництва з Академією Повітряних Сил Королівства Норвегія відбувся візит 2 офіцерів та 8 курсантів університету до  м. Трондхейм, Королівства Норвегія

Мета заходу: обмін досвідом із питань щодо організації освітнього процесу Академії, особливостей методики викладання за стандартами НАТО, використання новітніх інформаційних технологій в системі підготовки військових кадрів.

Візит представників університету до Французької Республіки

В період з 23 по 27 травня 2016 року представників університету було запрошено взяти участь у «Міжнародному тижні» Школи Повітряних Сил Збройних сил Французької Республіки (м. Салон де Прованс, Французька Республіка).

На даному заході університет представляли командир навчальної авіаційної бригади та 2 курсанти льотного факультету університету.

В ході візиту курсанти університету були ознайомлені з організацією навчання курсантів та життєдіяльністю Школи Повітряних Сил Збройних Сил Французької Республіки, організацією підготовки пілотів та технічного персоналу за стандартами НАТО.

Участь представників університету у заході сприяла розвитку партнерських стосунків між вищими військовими навчальними закладами.

Візит представників університету до Фінляндії

В період з 23 по 27 травня 2016 року начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту університету відвідав Академію Повітряних Сил Фінляндії, м. Тіккакоскі.

Представник нашого університету входив до складу делегації Повітряних Сил Збройних Сил України, яка приймала участь у Відкритому скандинавському чемпіонаті СІЗМ з аеронавтичного п’ятиборства.

В ході візиту учасники заходу прийняли участь у змаганнях та були ознайомлені з організацією фізичної підготовки  Академії Повітряних Сил Фінляндії.

Закордонні відрядження минулих рокiв

Візит представників університету до Національного університету Оборони Збройних Сил Республіки Польща

«Навчальний курс для керівного та провідного складу за тематикою з питань управління  у галузі військової освіти.»

Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща.

Термін відрядження: з 21 по 25 вересня 2015 року

Учасники заходу:

Начальник навчального відділу університету.

Начальник факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Мета: Підвищення кваліфікаційного рівня НПП у галузі військової освіти (у т.ч. щодо творчого підходу до створення начальних програм).

Візит представників університету до Вищої школи офіцерського складу Повітряних Сил республіки Польща

Відповідно до Перспективного плану військового співробітництва між Харківським університетом Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Вищою школою офіцерського складу Повітряних Сил республіки Польща з метою обміну досвідом та зміцненням дружніх відносин між військовими навчальними закладами, в період з 26 по 30 жовтня 2015 року було організовано візит представників університету до Вищої школи офіцерського складу Повітряних Сил республіки Польща.

До складу делегації ХУПС увійшли шість курсантів факультетів університету. Очолював делегацію начальник навчально-наукового центру мовної підготовки університету полковник Карпенко О.В.

В період з 7 по 20 листопада 2015 року на полігоні Драфсько Поморське, Республіка Польща, пройде сертифікаційне навчання бойової тактичної групи Європейського Союзу краї Вишеградської четвірки «Коммон Челендж – 2015».

Мета заходу: проведення залагодження та перевірка готовності до оперативного чергування  у складі бойової тактичної групи Європейського Союзу краї Вишеградської четвірки у першій половині 2016 року.

На навчання залучено 8 військовослужбовців Збройних Сил України. До складу навчання бойової тактичної групи увійшов офіцер університету підполковник Осколков А.П., який буде виконувати обов’язки офіцера з питань планування повітряних операцій Штабу Сил.

Візит о/с університету до Військової Академії ПС Королівства Норвегія

Мета прийому: Обмін досвідом завдань організації навчального процесу академії, особливостей методики викладання за стандартами НАТО, використання новітніх інформаційних технологій.
Голова делігації: полковник Худов Геннадій Володимирович – начальник кафедри факультету РТВ ППО.

До складу делегації від університету входило 10 курсантів.

 • 3 – льотний факультет;
 • 5 – факультет АСУ та НЗПА;
 • 1 – факультет РТВ ППО;
 • 1 – інженерно-авіаційного факультет.

В ході візиту делегацією університету:

 • здійснено обмін досвідом підготовки фахівців тактичного та оперативно-тактичного рівня (термін навчання, освітні рівні, організація навчального процесу);
 • вивчено особливості практичної підготовки курсантів Академії Повітряних Сил Королівства Норвегії;
 • ознайомлення з інноваційними підходами в організації навчальної діяльності;
 • вивчено ступінь інтеграції військової освіти в цивільну систему освіти;
 • вивчено особливості організації наукової, методичної підготовки викладачів;
 • вивчена система організації заходів міжнародного співробітництва;
 • вивчені особливості підготовки кадетів (навчальна, наукова, фізична, організація відпочинку, побуту, розпорядок дня).

Візит о/с університету до Вищої офіцерської школи Повітряних Сил Республіки Польща

Мета: стажування представників університету до Вищої офіцерській школі Повітряних Сил Республіки Польща.

Голова делігації: полковник ЯРОШ Сергій Петрович, начальник кафедри тактики зенітних ракетних військ факультету ЗРВ університету.

Склад делегації:

 • полковник ВОВК Олексій Вікторович, начальник кафедри тактики авіації і бойового застосування літальних апаратів льотного факультету;
 • полковник КАДУБЕНКО Станіслав Валентинович, начальник кафедри бойового застосування озброєння ППО СВ факультету ППО СВ;
 • майор ТВОРКОВСЬКИЙ Андрій Валерійович, заступник командира авіаційної ескадрильї в/ч А4104;
 • підполковник КЛЮШНІКОВ Ігор Миколайович, начальник НДВ бойового застосування та підготовки частин і підрозділів авіації та безпілотних літальних апаратів НЦ ПС ХУПС

В ході роботи членів делегації на факультетах та в центрах школи були детально вивчені навчальні плани та програми підготовки фахівців для Повітряних Сил. Особлива увага приділялась організації практичної підготовки курсантів та студентів для якої широко використовуються різноманітні тренажери.

Під час стажування представники університету окрім Вищої школи відвідали 41 авіаційну базу 4 навчально-авіаційного крила Повітряних Сил Республіки Польща, на якій ознайомились з матеріальною частиною, авіаційною технікою та озброєнням, які використовуються для підготовки курсантів. Окремими елементом було знайомство з літаками пілотажної групи Повітряних Сил Збройних Сил Республіки Польща «Біло-червоні іскри».

В період з 12 січня 2015 року по 26 вересня 2015 року закінчили навчання, пройшовши базовий курс офіцерської підготовки в Коледжі Королівських ВПС «Кранвелл»

солдат ЧИМБАНГА Емма Ксенія,  курсант інженерно-авіаційного факультету;

солдат ЛЕЩЕНКО Михайло Юрійович, курсант інженерно-авіаційного факультету;

солдат ПЕТЕЛІН Артем Дмитрович, курсант факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

За підсумками навчання курсанта Лещенко М.Ю. було визначено кращим закордоннім курсантом та нагороджено відзнакою – «Мечем кращого закордонного курсанта»

В період з 05 жовтня 2015 року по 28 травня 2016 року закінчили навчання, пройшовши базовий курс офіцерської підготовки в Коледжі Королівських ВПС «Кранвелл»

солдат КОРНІЛІН  Роман Юрійович, курсант  факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації;

солдат КОРОТЕНКО Андрій Юрійович, курсант  факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Чергове засідання робочої групи консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО ПЗМ з питань дистанційної освіти

Термін відрядження:  з 10 по 13 листопада 2015 року м. Єреван, Вірменія.

Учасники заходу:

Начальник кафедри математичного та програмного забезпечення факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Метою участі у заходах військового співробітництва з НАТО у галузі військової освіти є впровадження стандартів НАТО у галузі військової освіти України.

Курс для представників ВВНЗ ЗС УКРАЇНИ з вивчення військової термінології нато англійською мовою

Місце проведення: НУО Республіка Польща,  м. Варшава, Республіка Польща.

Термін відрядження: з 14.11.15  по 12.12.15 року.

Учасники заходу:

Начальник кафедри інженерно-авіаційного забезпечення інженерно-авіаційного факультету.

Старший викладач кафедри бойового застосування та експлуатації АСУ факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації.

Мета: Допомога у вивченні англійської мови.

Курс військової термінології англійською мовою

Місце проведення: НУО  Республіка Польща, м. Варшава, Республіка Польща.

Термін відрядження: з 5 по 30 жовтня 2015 року.

Учасники заходу:

Начальник кафедри факультету зенітних ракетних військ

Мета: Удосконалення знань з англійської мови. (Військова термінологія).

Курс військової термінології англійською мовою

Місце проведення: НУО  Республіка Польща, м. Варшава, Республіка Польща.

Термін відрядження: з 5 по 30 жовтня 2015 року.

Учасники заходу:

Начальник кафедри факультету зенітних ракетних військ

Мета: Удосконалення знань з англійської мови. (Військова термінологія).

Навчальний курс для провідного та НПП за тематикою з питань управління в галузі військової освіти. НУО Республіка Польща

Місце проведення: м. Варшава, Республіка Польща..

Термін відрядження: з 19 по 23  жовтня  2015 року.

Учасники заходу:

Начальник кафедри тактики радіоелектронних військ факультету радіотехнічних військ протиповітряної оборони.

Доцент кафедри озброєння військ протиповітряної оборони Сухопутних Військ факультету  протиповітряної оборони Сухопутних Військ факультету  Сухопутних Військ Протиповітряної оборони.

Мета: Вивчення представниками ВНЗ сучасних поглядів фахівців НАТО на особливості підготовки, планування та ведення збройної боротьби у сучасних умовах, включаючи її юридичні та практичні аспекти.

Міжнародне співробітництво

Міжнародні асоціації

Європейська Асоціація Університетів

Європейська Асоціація Університетів

Міжнародна Асоціація Університетів

Міжнародна Асоціація Університетів

Велика Хартія Університетів

Велика Хартія Університетів

Іноземним студентам

Подальше співробітництво з компанією «Bobtraid education group» та «ProActive Group» щодо можливості навчання іноземних громадян в Харківському університеті Повітряних Сил.

«Bobtraid education group» та «ProActive Group»

Останні новини відділення