Новини

На меморіалі Слави відбулася урочиста церемонія випуску

Влизько 350 випускників ХНУПС імені Івана Кожедуба поповнили лави офіцерів Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня у Харкові на меморіалі Слави відбулася урочиста церемонія випуску близько 350 молодих офіцерів, які успішно закінчили навчання у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС).

Так, серед випускників видового навчального закладу 6 завершили навчання з золотою медаллю та ще 13 із дипломом з відзнакою. Також в числі молодих офіцерів було 10 осіб із досвідом участі в антитерористичній операції на території Донецькі та Луганської областях. Майже третина від усіх є продовжувачами військових династій, а 50 стали армійцями у третьому поколінні.

Зі знаменною датою винуватців урочистостей привітали: командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов, директор департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації Олексій Максимов, командири військових частин та установ різних силових відомств.

Протягом багатьох десятиліть випускники університету створювали його славетну історію. На жаль, на 27-му році незалежності, український народ платить надзвичайно велику ціну за право жити у вільній державі. Навічно залишилися в бойовому строю 28 випускників ХНУПС, які поклали життя за мирне небо. Новому ж поколінню офіцерів щиро зичу міцного здоров’я та службових досягнень в ім’я України, – зауважив генерал-полковник Сергій Дроздов.

Від імені випускників за своє офіцерське становлення старшим наставникам подякував лейтенант Денис Годованець і прочитав власний вірш «Україна – понад усе!».
За доброю традицією представник православного духовенства благословим молодих воїнів на службу і побажав всіляких гараздів.

Після церемонії вручення дипломів та нагрудних знаків випускника, у супроводі символічної пісні «З ім’ям Кожедуба» до неба піднялися повітряні кульки, які понесли банер із написом «ХНУПС. Випуск-2018» .
Вперше в житті офіцерські погони сьогодні одягнула лейтенант Ксенія Штанько. За п’ять років навчання на інженерно-авіаційному факультеті дівчина опанувала спеціальність, пов’язану з обслуговуванням літальних апаратів, а з другого курсу активно займалась у різних творчих колективах ХНУПС.

Згідно розподілу мене направили до однієї з військових частин армійської авіації Сухопутних військ. Поїду до Херсонщини. Труднощі мене не лякають. Адже у мене були такі добрі викладачі і командири, від яких навчилась ніколи не зраджувати своїй мрії, а вона у мене кольору неба. Так, дуже жалко розставатися з друзями, але попереду у мене буде теж чимало цікавого, – зауважила молодий офіцер.

Вже наступного тижня хлопці та дівчата прибудуть до нових місць служби і в новій ролі продовжать захищати Україну.

Попередній запис

Практична підготовка курсантів IІІ курсу факультету РТВ ППО на базі казенного підприємства НВК «Іскра»

Наступний запис

Команда ХНУПС срібний призер «CROSSFIT ARMY CHALLENGE»