Багатоборство ВСКНовиниНовини спортивного життя ХНУПСРезультати змагань

Найвищі досягнення команди з військових багатоборств

На мажорній ноті закінчився змагальний 2018 рік для команди ХНУПС з військових багатоборств. Ні для кого не є секретом, що в цій збірній тренуються найспритніші, найшвидші не тільки на суші, але й на воді, курсанти, які влучно стріляють з різноманітних видів зброї.

Останні змагання цього року були дуже важливими для нашої команди, всі хотіли перемоги і вклали дуже багато зусиль в підготовку до Чемпіонату ЗСУ серед ВВНЗ з військового п’ятиборства, який проходив на базі Львівської академії Сухопутних військ ім. П.Сагайдачного. Протягом трьох днів учасники змагалися в наступних видах: стрільба з АК-74, подолання смуги перешкод CISM, плавання з перешкодами 50м, метання гранати на точність і дальність та крос 8 км. За підсумками змагань наші багатоборці зайняли багато призових місць, а саме 3 місце в стрільбі з АК-74 – Полтавець Андрій, плавання 50 м з перешкодами 1місце – Кметюк Дмитро та 3 місце – Юдін Владислав, метання гранати 2 місце – Єрема Дмитро, 1 місце з легкоатлетичного кросу – Лучик Нестор, в особистому заліку перемогу виборов Єрема Дмитро, що дозволило посісти найвищу сходинку у командному заліку серед вищих військових навчальних закладів.

Починався змагальний рік для команди з Чемпіонату ЗС України серед ВВНЗ з літнього поліатлону, який проходив на базі Львівської академії Сухопутних військ ім. П.Сагайдачного в рамках Кубку України. Протягом трьох днів учасники змагань з’ясовували хто найсильніший у наступних видах багатоборств: стрільба з пневматичного зброї (пістолет), підтягування на перекладені, біг на 100 м, метання гранати на дальність та біг на 3000 м. В особистій першості призові місця не пройшли повз нашу команду, 2 місце в підтягуванні посів Полтавець Андрій, 2 місце в метанні гранати на дальність посів Єрема Дмитро, 2 місце з бігу на 3000м посів Юдін Владислав. В особистому заліку а рамках Чемпіонату ЗС України серед ВВНЗ ІІІ місце посів Полтавець Андрій, та в рамках Кубку України з літнього поліатлону І місце посів Полтавець Андрій та ІІІ місце – Юдін Владислав. Збірна команда ХНУПС посіла ІІ загальнокомандне місце.

Наступні змагання – Чемпіонат ЗС України зі спортивного орієнтування, який проходив на базі Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба. Протягом двох днів учасники змагалися в особистій  та командній першості (естафета). В особистій першості призові місця пройшли повз нашу команду, а в естафеті ми посіли ІІ призове місце, пропустивши вперед збірну команду Львівської академії Сухопутних військ ім. П.Сагайдачного на чолі з МС України Юрієм Баданом, що дозволило цій збірній посісти І загальнокомандне місце, збірна ХНУПС –  ІІ місце і це дуже гарний результат. Рухаємося далі!

Наступного разу нас покликало м. Десна, та його 139 Навчальний Центр Сухопутних Військ на Чемпіонат ЗС України серед ВВНЗ з легкоатлетичного кросу. Згідно положення до складу команди входила дівчина, яка мала пробігти 1 км, та 6 хлопців на 4 різні дистанції – 1 км, 3 км, 5 км, 10 км. З першої дистанції розгорнулася запекла боротьба між командами, з самого початку було видно, що легко не буде але ми витримали цей тиск і з великим відривом перемогли в цих змаганнях у командному заліку. В особистій першості Дмитро Єрема посів ІІ місце з бігу на 1 км, Юдін Владислав посів І місце з бігу на 3 км, Лучик Нестор посів І місце та Гомулько Михайло ІІІ місце з бігу на 5 км, Андрій Полтавець посів ІІІ місце з бігу на 10 км.

Ну і останні змагання в списку, але найбільш значущі для нашої збірної –  це міжнародні змагання  з аеронавтичного багатоборства. Це багатоборство в стінах нашого університету започаткував начальник кафедри ФВ, СФП і С полковник  Кирпенко  Віталій Миколайович 3 роки тому. До складу цього багатоборства входять наступні види: стрільба з пневматичної зброї(20 пострілів), фехтування на шпагах, плавання 100 м з перешкодами, вправа на спритність і влучність з баскетбольним м’ячем, подолання смуги перешкод CISM та спортивного орієнтування. Змагання проходили у місті Уппсала (Королівство Швеція), де в особистому заліку Дмитро Кметюк  посів І місце з плавання та спортивного орієнтування, ІІ місце з фехтування. Саме ці високі результати дозволили йому вибороти звання Чемпіона міжнародних змагань. У командному заліку ми посіли ІІ  загальнокомандне місце поступившись збірній команді Бразилії, а на третій сходинці команда Норвегії.

Хотілося  б сказати, що це лише початок і нас чекає новий рік і нові змагання більш високого ґатунку, але про це згодом. Команда розпочала підготовку до нового змагального сезону. Далі буде…