НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

НАУКОВИЙ СЕМІНАР « ІНФОРМАЦІЙНА АГРЕСІЯ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ»

21 жовтня в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбувся науковий семінар «Інформаційна агресія Російської Федерації проти України», ініціатором та організатором якого є кафедра психології та педагогіки.

Четвертий рік поспіль науковий семінар збирає коло науковців, які обговорюють питання протидії інформаційній агресії Російської Федерації проти України та намагаються спільними зусиллями знайти шляхи їх вирішення.

Для обміну досвідом, науковими думками, професійними здобутками та напрацюваннями були запрошені провідні науковці закладів вищої освіти, наукових та науково-дослідницьких установ, органів військового управління та військових частин Збройних Сил та інших складових сектору безпеки і оборони України.

Окрім науковців Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, спікерами та гостями наукового семінару стали:

  • Юрій Калиновський – доктор філософських наук, професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
  • Олександр Дзьобань – доктор філософських наук, професор науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України;
  • Віталій Саранцев – начальник відділення спеціальних кореспондентів Інформаційного агентства «Арміяinform» Міністерства оборони України.

За допомогою он-лайн зв’язку до участі у роботі наукового семінару залучились:

  • Василь Павлов – голова громадської організації  «Центр мілітарної історії»;
  • Олександр Курбан – кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, доцент Військового інституту Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доцент Інституту  журналістики, Київського університету  ім. Б. Грінченка, докторант Харківського Національного університету
    ім. В. Каразіна;
  • Віталій Рютін – кандидат педагогічних наук, доцент, начальник кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Національної академії Національної гвардії України.

Свою активну позицію та небайдужість до питань інформаційної агресії висловили й курсанти – майбутні офіцери структур морально-психологічного забезпечення.  Окрім участі у дискусії та обговоренні питань семінару відбулася презентація команди-учасника проекту Peer-to-peer. Проект реалізується за підтримкою Управління стратегічними комунікаціями Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України та організацією EdVenture Partners. Метою проекту  є обґрунтування щляхів та засобів протидії інформаційній агресії Росії проти України та розповсюдження досвіду розпізнавання фейкової інформації, медійної культури та грамотності, спонукання до критичного осмислення та усвідомлення сучасного інформаційного контенту.  Команда у складі сержантів Артема Михайлова і Євгенія  Яковишина та курсантів Данила Путінцева, Дар’ї Колісник і Вікторії Проценко анонсували початок практичного етапу реалізації проекту та закликала аудиторію приєднуватися до спільноти «InChoice» у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Робота семінару була плідною та продуктивною. Учасники вирішили продовжувати консолідувати свої зусилля у напряму пошуку, обґрунтування та впровадження конкретних заходів боротьби з інформаційною агресією, а також домовилися про зустріч на щорічній Міжнародній науковій конференції «Сучасна війна: гуманітарний аспект».

Попередній запис

Вітаємо із захистом дисертації!

Наступний запис

ВИПУСКНИКИ ЗАКРІПИЛИ ТЕОРІЮ ПРАКТИКОЮ!