НовиниНовини наукової діяльності

Науковому центру Повітряних Сил Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба – 10 років!

1 листопада 2017 року у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба відбулися урочисті заходи з нагоди десятиріччя з моменту створення Наукового центру Повітряних Сил. З нагоди дня заснування Наукового центру та з метою передачі досвіду наукових шкіл молодим поколінням вчених була проведена наукова конференція, на якій розглянуто ретроспективу розвитку системи наукових досліджень Повітряних Сил Збройних Сил України, виявлені передумови становлення Наукового центру Повітряних Сил, як єдиної видової наукової установи. Доповідачі – досвідчені фахівці воєнної науки яскраво та креативно обґрунтували погляди на пріоритетні напрями наукових досліджень Наукового центру Повітряних Сил, а також визначили доцільні шляхи вирішення проблемних питань щодо розробки, експлуатації та застосування новітніх і модернізованих зразків озброєння та військової техніки у підрозділах Повітряних Сил Збройних Сил України. Традиційно у роботі конференції прийняли активну участь курсанти наукових гуртків університету та випускних курсів, які із зацікавленістю поспілкувались з видатними вченими  Наукового центру Повітряних Сил особливо з питань застосування нових елементів озброєння та програмно-апаратних комплексів у військах під час проведення антитерористичної операції.

В теплій, щирій та дружній атмосфері пройшло обговорення творчих планів колективу Наукового центру Повітряних Сил. Зі словами  подяки були сприйняті побажання гостей конференції як найшвидше створити на базі Наукового центру Науково-дослідний інститут Повітряних Сил як визнання світового рівня наукових досягнень.

Під час проведення урочистих заходів начальник Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба високо оцінив численні наукові здобутки вчених Наукового центру, які широко відомі в Україні та поза її межами. Генерал-майор Андрій Алімпієв підкреслив, що набутий великий досвід в організації та виконанні комплексних наукових досліджень у взаємодії із сторонніми організаціями та установами Збройних Сил України й інших міністерств і відомств, у тому числі з науково-виробничими підприємствами оборонно-промислового комплексу України. Цей досвід, з урахуванням досвіду АТО, має стати підґрунтям у створенні нового та удосконаленні існуючого науково-методичного забезпечення досліджень та прогнозу зміни умов майбутнього бойового застосування сил оборони.

Начальник університету з гордістю відзначив перед присутніми, що Науковий центр є гідним продовжувачем всесвітньо відомих  наукових шкіл, які очолюють доктори наук, професори Яков Шифрін, Олексій Леонтьев, Олег Сухаревський, Анатолій Кобзєв, Борис Ланецький, Сергій Лещенко, Борис Нізієнко та інші.

Приємно, що нещодавно в університеті засноване звання “Почесний професор Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба”. Символічно, що саме під час урочистостей першим це звання присвоєне Заслуженому діячу науки і техніки, доктору технічних наук професору Якову Соломоновичу Шифріну – провідному науковому  співробітнику наукового центру Повітряних Сил, який на ниві плідної наукової діяльності в галузі статистичної теорії антен став наставником для 25 докторів наук і підготував понад 50 кандидатів наук.

Святковий настрій та приємні враження присутнім забезпечили виступи оркестру та творчих колективів університету.

Попередній запис

Halloween: Traditions оf Celebration

Наступний запис

“Богунці” в гостях у “Кожедубівців”