Новини

«НАВІКИ ПАМ’ЯТЬ ЗБЕРЕЖЕ ПРО СИНА … БЕЗСМЕРТНОГО У ПОДВИГУ СВЯТОМУ …» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

«…Фанатично любив небо, свою роботу. У відповідь на те, чи готовий до польоту, завжди відповідав: «Так, я лечу!»…З нагоди 16-ї річниці створення Повітряних Сил Збройних Сил України вшановуємо тих, хто не повернувся з польоту… Їхній подвиг назавжди залишиться у серцях українців…

Могилко Костянтин Вікторович (1978 – 2014) народився 27 травня 1978 року у місті Вінниця. У 1999 році закінчив кафедру Бойового застосування та управління діями підрозділів авіації Харківський інститут льотчиків Військово-Повітряних Сил. Пройшов посади від помічника командира корабля авіаційного загону Ан-24, Ан-26 транспортної авіаційної ескадрильї до командира транспортної авіаційної ескадрильї «Блакитна стежа» 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України ( місто Бориспіль Київської області). Працював за програмою «Відкрите небо».

З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. 6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б, яким керував підполковник Костянтин Могилко, фотографував місцевість над містом Слов’янськ Донецької області. В екіпажі було сім чоловік. О 17:04 на висоті 4050 метрів, яка вважається безпечною, літак підбила ракета, випущена сепаратистами з переносного ракетно-зенітного комплексу. Удар ракети прийшовся в правий двигун. Його пробило наскрізь, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило. АН-30Б почав різко втрачати висоту. До падіння залишалися лічені секунди. Командир наказав команді покинути літак, а сам відвів його від житлових кварталів Слов’янська і впав під кутом 80 градусів, північніше міста, поблизу села Пришиб Слов‘янського району. Командир літака підполковник Костянтин Вікторович Могилко загинув. Його знайшли у кабіні літака. Він до останнього залишався за штурвалом і навіть не намагався спробувати вийти з літака, в якому не передбачена система катапультування, а можна лише скористатися задніми дверцятами.

Указом Президента України №545/2014 від 20 червня 2014 року за виняткову мужність і героїзм, незламність духу у боротьбі за незалежну Українську державу, вірність військовій присязі підполковнику Костянтину Вікторовичу Могилку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

6 червня 2015 року в місті Бориспіль на території Книшового меморіально-паркового комплексу відкрито пам‘ятний знак екіпажу літака АН-30Б, який загинув 6 червня 2014 року в районі міста Слов‘янськ Донецької області, серед них ім’я Героя України Костянтина Могилка. 19 серпня 2015 року в селі Джулинка Бершадського району Вінницької області на початку вулиці названої іменем Героя України Костянтина Могилка, де він щороку проводив шкільні літні канікули у бабусі, було відкрито пам’ятний знак. 20 серпня 2015 року у місті Вінниця на території музею Повітряних Сил Збройних Сил України (вулиця Стрілецька, 105) відбулося відкриття на Алеї Слави бронзового погруддя Герою України Костянтину Могилко.

25 серпня 2015 року указом Президента України, літаку АН-30Б (борт №86) 15-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил Збройних сил України, було присвоєно ім‘я Героя України Костянтина Могилка.

29 квітня 2016 року під час 7-ї сесії Вінницької міської ради, було прийнято рішення про найменування площі на проспекті Космонавтів назвою – площа Костянтина Могилка. 5 червня 2016 року в районі села Пришиб Слов‘янського району Донецької області на місці, де загинув екіпаж літака АН-30Б, командиром якого був Герой України полковник Костянтин Могилко, було відкрито меморіал “Скорботний янгол”. 14 червня 2016 року в місті Вінниця на фасаді будівлі Товариства сприяння обороні України (вулиця Визволення, 2), де навчалися Герої України Могилко К.В. та Майборода Д.О., їм було відкрито меморіальну дошку.

«НАВІКИ ПАМ'ЯТЬ ЗБЕРЕЖЕ ПРО СИНА … БЕЗСМЕРТНОГО У ПОДВИГУ СВЯТОМУ …» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ «НАВІКИ ПАМ'ЯТЬ ЗБЕРЕЖЕ ПРО СИНА … БЕЗСМЕРТНОГО У ПОДВИГУ СВЯТОМУ …» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ «НАВІКИ ПАМ'ЯТЬ ЗБЕРЕЖЕ ПРО СИНА … БЕЗСМЕРТНОГО У ПОДВИГУ СВЯТОМУ …» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ «НАВІКИ ПАМ'ЯТЬ ЗБЕРЕЖЕ ПРО СИНА … БЕЗСМЕРТНОГО У ПОДВИГУ СВЯТОМУ …» #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Попередній запис

СВЯТО ТИХ, ХТО ТРИМАЄ НЕБО В МИРІ!

Наступний запис

Привітання начальника університету з Днем Повітряних Сил 2020