Новини

НЕБО НАЗАВЖДИ ВИПУСТИЛО ЗІ СВОЇХ ОБІЙМІВ… #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

«…МЕНЕ ЗБИЛИ. ПРОЩАВАЙ!»…Три слова, які змінили назавжди долю самих близьких і рідних… наповнили білю серця колег, друзів, товаришів по службі… змусили переосмислити цінності, погляди, світогляд всіх українців. Війна стала жорстоким мірилом для цих понять… Ми завжди будемо пам’ятати ваш подвиг!

Бєлий Олександр Іванович (1976-2014) народився 31 травня 1976 року в місті Запоріжжя Запорізької області. У 1997 році закінчив Харківський інститут льотчиків. Військову службу розпочав в 947-му бомбардувальному авіаційному Севастопольському полку ВПС ЗС України м. Рівненська область.

Дуже складним у житті для Олександра Бєлого був 2001 рік. На той час він вже як пілот освоїв бомбардувальник Су-24М і мріяв удосконалюватися в небі. Та за рішенням керівництва держави авіаційний полк у гарнізоні Дубно Ровенської області був розформований. Олександр і ще п’ятеро його товаришів вирішили продовжити служити у військовій авіації – транспортній авіаційній бригаді м. Мелітополь. І знову – сотні годин занять навчання, десятки заліків, сотні практичних тренувань. Адже пілотом Су-24М стати командиром екіпажу Іл-76МД не легко. Олександр Бєлий зміг.

З часом майстерність зросла. Та складних проблем у небі і на землі не ставало менше. Досвідченим ставлять найскладніші завдання. З травні 2008 року Олександр Бєлий, в складі екіпажу військово-транспортного літака Іл-76 ПС ЗС України, виконував завдання з транспортування гуманітарної допомоги в місто Ченду Китайської Народної Республіки, неодноразово брав участь в спільній українсько-данській військово-транспортній операції «Північний сокіл» з перевезення вантажів на острові Ґренландія, доставляв гуманітарні вантажі в африканську Республіку Чад.

З початком російської збройної агресії проти України  заступник командира авіаційної ескадрильї 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України майор Олександр Бєлий зі своїм екіпажом чи не кожного дня виконував складні завдання з перевезення особового складу і військової техніки в район проведення антитерористичної операції на території східних областей України. Командир екіпажу отримав кваліфікацію «льотчик І класу». Став підполковником.

В ніч з 13 на 14 червня 2014 року о 00.51 військово-транспортний літак ІЛ -76МД 76777 25-ї бригади транспортної авіації, яка є частиною безпосереднього підпорядкування Командуванню Повітряних Сил Збройних Сил України, під час заходу на посадку на аеродром міста Луганськ був збитий російськими терористами. Мелітопольський екіпаж Іл-76, яким керував полковник Олександр Бєлий, загинув в перші хвилини при виконанні бойового завдання з доставки військовослужбовців і військової техніки з Дніпропетровська у захоплений угрупуванням російських військ аеродром міста Луганськ. В одну мить пішли з життя 49 українських воїнів: 40 десантників 25-ї окремої повітрянодесантної бригади та 9 членів екіпажу 25-ї бригади транспортної авіації…

Указом Президента України №543/2014 від 20 червня 2014 року, «за особисту мужність  героїзм, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу» полковник Олександр Бєлий  нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

З метою увічнення пам’яті полковника Олександра Білого, з огляду на його мужність і героїзм, силу духу в боротьбі за незалежну українську державу і з огляду на високий професіоналізм  Указом президента України №529/2016 від 30 листопада 201 року ім’я Олександр Бєлий присвоєно літаку Іл-76МД (бортовий номер 76683) 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України. Це один з найкращих літаків авіаційної транспортної бригади, який вже не раз був випробуваний у складних ситуаціях на сході України. Іл-76МД гідний імені видатного льотчика-героя і прославляє його ім’я, як в Україні, так і в усіх кутках світу.

Попередній запис

Привітання начальника університету з Днем Повітряних Сил 2020

Наступний запис

ЗУСТРІЧ НАЧАЛЬНИКА УНІВЕРСИТЕТУ З ВИПУСКНИКАМИ КУРСІВ ЛІДЕРСТВА ОФІЦЕРСЬКОГО СКЛАДУ ТАКТИЧНОГО РІВНЯ