Новини

Невідомі сторінки історії авіації та протиповітряної оборони України відтепер в музеї університету

Важливою і знаковою подією у перший день нового навчального року у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба стало відкриття зали Історії авіації та протиповітряної оборони України унікального в Україні профільного музею історії нашого університету, який є значимою частиною інформаційно-освітнього простору нашого вишу.
Цей надзвичайно сучасний амбітний музейний проект, втілений у життя завдяки підтримці Командування Повітряних Сил Збройних Сил України, директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майора Миколи Садовського, завідувача сектору військово-історичної політики цього департаменту, голови громадської організації «Центр міліарної історії» Василя Павлова, є черговим підтвердженням провідної ролі українців у світовій історії авіації та ППО. Ідейним натхненником, який зібрав, структурував експозицію музею та вдало реалізував експозиційну історію авіації та протиповітряної оборони України, став викладач Військового коледжу сержантського складу університету працівник ЗС України Олександр Чечин. Саме ця людина і провела першу оглядову екскурсію.
Часовий проміжок експозицій охоплює період від другої половини XVIII століття до теперішнього часу. Унікальність музею полягає у застосуванні сучасних передових технологій, інтерактивності, звуковому фоновому аудіо супроводі роботи екскурсовода, динамічних інформаційних зв’язках з іншими музеями та експозиціями через тактильні органи керування та QR-коди і у зібраних сотнях ексклюзивних експонатів, фотографій, особистих речей космонавтів, відомих льотчиків та воєначальників, життя яких було тісно пов’язане з Українською землею. А головне – відвідувачі, наводячи камери телефону чи планшету на експозиції, мають змогу побачити віртуальні ЗD-проекції літаків, засобів протиповітряної оборони, ракет тощо. «Хоча я добре знаю історію та приблизно 70% інформації про життя і перемоги українських льотчиків я вперше почув в стінах цього унікального музею нашого університету. А активне використання технологічних благ цивілізації посприяло кращому засвоєнню інформації екскурсовода. Я надзвичайно вражений побаченим та обов’язково запропоную своїм товаришам теж відвідати наш музей», – поділився враженнями курсант-першокурсник льотного факультету Дмитро.
Заступник командувача з бойової підготовки – начальник управління бойової підготовки Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Павло Зуєв під час відкриття нової зали музею зазначив: «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього. Потужна та глибока робота виконана на етапі підготовки експозицій. Особливо цікаво дізнатися про велику роль і місце українців у світовій історії авіації, ракетобудування та протиповітряної оборони». Звертаючись до курсантів генерал-лейтенант Павло Зуєв зауважив: «Вірю, що серед сьогоднішніх курсантів є особистості, які продовжать писати новітню історію та збагатять історію університету, Харківщини, України, прославляючи наші Збройні Сили».
За словами начальника університету генерал-майора Олександра Турінського, зараз триває копітка робота над обладнанням та наповненням другого поверху музею університету. У найближчому майбутньому в оновленій другій залі музею з’являться експозиційні локації, що будуть присвячені історії університету, участі військовослужбовців, випускників університету у Антитерористичній операції та Операції об’єднаних сил, бойовим успіхам українських патріотів Зведеного загону Повітряних Сил ЗС України на Донбасі та іншим досягненням, які підкреслюють провідну роль нашого вишу в підготовці патріотів, професіоналів – захисників Батьківщини.
Тож дуже приємно відзначити, що вже за сталою традицією Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба свій кожний новий навчальний рік зустрічає з відкриттям нових сучасних об’єктів.

Попередній запис

Новий навчальний рік розпочато!

Наступний запис

Факультет ЗРВ. Спадкоємність поколінь. Сторінки історії та сучасність.