Новини

ПАМꞌЯТЬ ЗАКАРБОВАНА ПОВІК

Сьогодні, 8 травня 2020 року у відповідності до європейських традицій, Україна вшановує День пам’яті та примирення… Завдяки мужності і жертовності  наші з вами батьки та діди витримали найважчий тягар бойових дій Другої світової війни та захистили Батьківщину ціною надзвичайних втрат,  зробивши значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Саме сьогодні, в пам’ять о буремних подіях 1939-1945 років, обов’язковим атрибутом є квітка червоного маку як символ спогаду та скорботи по жертвам усіх військових та цивільних збройних конфліктів у світі.

Цього року до Дня пам’яті і примирення та 75-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба  підготував ряд тематичних заходів – це і години національно-патріотичної роботи, перегляд документальних та художніх фільмів, дистанційні зустрічі за допомогою інтернет-ресурсів з ветеранами Другої світової війни і ветеранами АТО(ООС) та інші.

Командування університету вшанувало пам’ять Героїв, які загинули захищаючи українську землю, прийнявши участь у церемоніїї покладання квітів до стели Скорботної Матері-Батьківщини на Меморіалі Слави у Лісопарку.

Протягом тижня у читальних залах бібліотеки вишу пройшов цикл вечорів-пам’яті «Червона квітка – символ волі», де фахівці бібліотеки разом з курсантами згадали хронологію подій, які відбувалися 8 травня 1945 року. Підготували та провели книжкові виставки, презентації з використанням документальних фото- та відеоматеріалів підписання акту про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини. Паралельно з історичною пам’яттю та вшанування Героїв Другої світової війни в процесі відкритих дискусій багато часу було приділено і теперішнім викликам: засудження збройної агресії Російської Федерації, перед якою постала Україна.

Пам’ять про співвітчизників, які самовіддано захищали рідну землю в роки Другої світової війни, наймасштабнішої та найкривавішої з усіх воєн  і збройних конфликтів у історії людства буде жити вічно. Українській народ завжди пишався своїми Героями і вся наша славна історія – від часів Руси-України до теперішньої звитяжної боротьби проти окупантів у Донбасі тому підтвердження.

СЛАВА УКРАЇНІ!

Попередній запис

106-ти річний ветеран зенітних ракетних військ – приклад мужності та життєвої мудрості

Наступний запис

ЖІНОЧІ ДОЛІ У ВИРІ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ