1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 3(110)'2013
  5. Невизначеність атомно-абсорбційного вимірювання концентрацій Pb у сечі та крові із застосуванням «графітової втулки-фільтру»

Невизначеність атомно-абсорбційного вимірювання концентрацій Pb у сечі та крові із застосуванням «графітової втулки-фільтру»

А.А. Поліщук, О.М. Захарія, Р.М. Колпак, О.В. Коротков, О.М. Чеботарьов
Системи обробки інформації. — 2013. — № 3(110). – С. 135-138.
УДК 006.91 (083.131)
Мова статті: українська
Анотації на мовах:

При оцінюванні сумарної невизначеності атомно-абсорбційних вимірювань потрібно враховувати основні джерела невизначеності. Але для віднесення їх до основних недостатньо лише емпіричної та суб’єктивної думки аналітика, особливо при аналізі таких складних об’єктів, як кров та сеча. В той же час такі можливі джерела невизначеності як матричні впливи та обмежена стабільність роботи спектрофотометру часто не приймаються до уваги. Показано, що матричні впливи значно збільшують сумарну невизначеність і тому мають враховуватись, а вплив обмеженої стабільності роботи спектрофотометру та дозування є незначним.
Ключові слова: невизначеність вимірювань, атомно-абсорбційний аналіз, «графітова втулкафільтр»
Бібліографічний опис для цитування:
Поліщук А.А. Невизначеність атомно-абсорбційного вимірювання концентрацій Pb у сечі та крові із застосуванням «графітової втулки-фільтру» / А.А. Поліщук, О.М. Захарія, Р.М. Колпак, О.В. Коротков, О.М. Чеботарьов  // Системи обробки інформації. – 2013. – № 3(110). – С. 135-138.