1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 4(21)'2015
  5. Метод виявлення вторгнень в мобільні радіомережі на основі нейронних мереж

Метод виявлення вторгнень в мобільні радіомережі на основі нейронних мереж

С.В. Сальник, В.В. Сальник, О.А. Симоненко, О.Я. Сова
УДК 621.391
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: В статті представлено удосконалений нейромережевий метод виявлення вторгнень в мобільні радіомережі класу MANET, в основі якого знаходиться існуючий метод виявлення вторгнень у стаціонарних комп’ютерних мережах з використанням нейронної мережі Кохонена. Удосконалення полягає в зменшенні кількості нейромережевих аналізаторів, структурній зміні роботи нейромережевих аналізаторів з послідовної на паралельну, що забезпечило роботу методу в режимі реального часу. З метою покращення можливостей конкурування та навчання нейронної мережі Кохонена, впроваджено проведення підрахунку потенціалу кожного нейрона мережі та підрахунок похибки мережі. Проведено експериментальні дослідження та з`ясовано рівень виявлення вторгнень розробленим методом.


Ключові слова: мобільні радіомережі, MANET, забезпечення безпеки мобільної радіомережі, метод виявлення вторгнень, мережа Кохонена
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Метод виявлення вторгнень в мобільні радіомережі на основі нейронних мереж / С.В. Сальник, В.В. Сальник, О.А. Симоненко, О.Я. Сова  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. – 2015. – № 4(21). – С. 82-90.

Whoops, looks like something went wrong.