1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 2(18)'2009
  5. Персоналізація пасажирських перевезень в Україні за умов глобалізації та урбанізації

Персоналізація пасажирських перевезень в Україні за умов глобалізації та урбанізації

Д.М. Зінченко, М.П. Рудик
УДК 533.6.05
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті аналізується стан транспортних систем України за умов процесів глобалізації та урбанізації. Автори, розбираючи структуру транспортних систем, визначають, що найбільш помітного перевантаження під впливом згаданих процесів зазнають саме пасажирські перевезення. Беручи до уваги вимоги споживачів транспортних послуг та тенденції до персоналізації перевезень, можна зробити висновок, що жодна з існуючих транспортних систем не має ефективного персонального транспортного засобу. Для того, щоб з’ясувати, яким має бути сучасний транспортний засіб для пасажирських перевезень, приводиться порівняльна характеристика транспортної ефективності представників найбільших транспортних систем: наземних, водних, повітряних. На основі порівняння формуються обриси ефективного персонального транспортного засобу: це має бути гібрид літака та компактного автомобіля. Робляться пропозиції щодо покращення його характеристик за рахунок застосування аеродинамічної схеми „спряжене крило”.


Ключові слова: транспортні системи, глобалізація, урбанізація, персональний транспортний засіб, аеродинамічна схема спряжене крило
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Зінченко Д.М., Рудик М.П. Персоналізація пасажирських перевезень в Україні за умов глобалізації та урбанізації. Системи озброєння і військова техніка. 2009. № 2(18). С. 148-150.