1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 4(141)'2016
  5. Аналіз моделей захисту інформації в інформаційних мережах держави

Аналіз моделей захисту інформації в інформаційних мережах держави

В.Б. Дудикевич, І.Р. Опірський
Системи обробки інформації. — 2016. — № 4(141). – С. 86-89.
УДК 004.056, 004.75
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статі представлено і проаналізовано моделі захисту інформації в інформаційних мережах держави. На основі аналізу загальної моделі процесу захисту інформації було представлено математичний вираз, якій описує дану модель, а також визначено її недоліки. Проаналізовано загальну типову модель процесу захисту інформації з певним перекриттям загроз та модель системи захисту інформації з врахуванням взаємозв’язків системи захисту інформації, що дало змогу представити недоліки цих моделей та представити їхні аналітичні вирази. Розглянуті моделі повинні використовуватися на етапі проектування систем захисту інформації, коли ще не сформована архітектура системи, і необхідно дати попередню оцінку ефективності системи захисту інформації, яка проектується. Аналіз моделей моделі розмежування доступу до інформації (модель Харрісона, багаторівневого захисту, Кларка-Вілсона тощо) дозволив представити недоліки сучасних моделей захисту інформації в інформаційних мережах держави.


Ключові слова: моделі захисту інформації, інформаційні мережі держави, загроза, несанкціонований доступ, багаторівневий захист, інформаційна система, джерело загроз
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Дудикевич В. Б. Аналіз моделей захисту інформації в інформаційних мережах держави / В.Б. Дудикевич, І.Р. Опірський  // Системи обробки інформації. – 2016. – № 4(141). – С. 86-89.