1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 5(142)'2016
  5. Програмно-орієнтована математична модель руху транспортного засобу

Програмно-орієнтована математична модель руху транспортного засобу

О.М. Петренко, Б.Г. Любарський
Системи обробки інформації. — 2016. — № 5(142). – С. 76-79.
УДК 629.429.3:621.313
Мова статті: українська
Анотації на мовах:

В статті розроблена математична програмно-орієнтована модель руху транспортного засобу, яка дозволяє використати її при розробці експертної системи управління рухом на ділянці шляху у вигляді кінцево-різницевих виразів. Особливості моделі: вона складається диференціальних рівнянь руху, що враховують складові опори руху (основне – тертя кочення, опір від ухилів і від кривих ділянок шляху); визначення сили руху транспортного засобу, що розвивається, і витрати енергії шляхом використання залежностей ККД тягового приводу, які отримані заздалегідь для усіх режимів роботи з урахуванням обмеження по зчепленню. Введено поняття функції, що визначає режим роботи тягового приводу та дозволяє спростити розрахунки за знаходженням витрат енергії і сили тяги.
Ключові слова: диференціальне рівняння руху транспортного засобу, витрати енергії, програмнооріентована модель,оптимальні режими руху рухомого складу, функція визначення режимів роботи тягового приводу
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Петренко О.М. Програмно-орієнтована математична модель руху транспортного засобу / О.М. Петренко, Б.Г. Любарський  // Системи обробки інформації. – 2016. – № 5(142). – С. 76-79.