1. Наука
  2. Видання
  3. Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил
  4. 4(49)'2016
  5. Поперечно-кутові коливання напівпричепа із нелінійним корегуючим моментом

Поперечно-кутові коливання напівпричепа із нелінійним корегуючим моментом

А.А. Звонко, М.Б. Сокіл, А.О. Дзюба
УДК 629.01
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Для напівпричепа розглянуто задачу про вплив геометричних розмірів, силових характеристик системи підресорювання та модернізованого пружного з’єднання тягача і напівпричепа на його поперечно-кутові коливання. Описано поперечно-кутові коливання підресореної частини напівпричепа, отримано співвідношення, які враховують вплив основних динамічних характеристик системи підресорювання, геометричних розмірів причепа на визначальні параметри її коливань. Показано, що використання модернізованої системи з’єднання тягача та напівпричепа суттєво впливає на амплітуду та частоту його коливань, що в кінцевому випадку приводить до зменшення динамічних навантажень на елементи напівпричепа чи обладнання, яке він транспортує.


Ключові слова: колісний транспортний засіб, напівпричіп, підресорена маса, поперечно-кутові коливання, система підресорювання, стійкість руху
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Звонко А. А. Поперечно-кутові коливання напівпричепа із нелінійним корегуючим моментом / А.А. Звонко, М.Б. Сокіл, А.О. Дзюба  // Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил. – 2016. – № 4(49). – С. 110-113.