1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 2(27)'2017
  5. Потенційні можливості РЛС РТВ з виявлення оперативно-тактичних та тактичних безпілотних літальних апаратів

Потенційні можливості РЛС РТВ з виявлення оперативно-тактичних та тактичних безпілотних літальних апаратів

С.Д. Вишневський, Л.В. Бейліс, В.Й. Климченко
УДК 621.396.96
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Основною проблемою при радіолокаційному виявленні оперативно-тактичних та тактичних БПЛА є їх мала радіолокаційна помітність, тому для виявлення таких літальних апаратів необхідні радіолокаційні засоби з високим енергетичним потенціалом. Такий потенціал РЛС РТВ мають, але способи його використання при виявленні пілотованих літальних апаратів на дальностях в сотні кілометрів і БПЛА на дальностях 10…20 км є принципово різними, що суттєво обмежує можливості використання РЛС РТВ для вирішення таких невластивих для них завдань, як виявлення БПЛА. Досліджені можливості основних типів оглядових РЛС і радіолокаційних висотомірів з виявлення оперативно-тактичних та тактичних БПЛА. Доведено, що виявлення оперативно-тактичних БПЛА здатні здійснювати усі РЛС РТВ в межах своїх ТТХ з виявлення повітряних цілей типу “крилата ракета”, а виявлення міні-БПЛА здатні здійснювати лише радіолокаційні висотоміри типу ПРВ-13 та ПРВ-17 поза зоною впливу віддзеркалень від місцевих предметів.


Ключові слова: безпілотний літальний апарат, малорозмірна ціль, радіолокаційна станція, зона виявлення повітряних об’єктів
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Вишневський С. Д. Потенційні можливості РЛС РТВ з виявлення оперативно-тактичних та тактичних безпілотних літальних апаратів / С.Д. Вишневський, Л.В. Бейліс, В.Й. Климченко  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. – 2017. – № 2(27). – С. 92-98. https://doi.org/10.30748/nitps.2017.27.18.