1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 2(26)'2011
  5. Технічні вимоги до системи виявлення і ідентифікації вибухонебезпечних об’єктів у ґрунті та поблизу його поверхні

Технічні вимоги до системи виявлення і ідентифікації вибухонебезпечних об’єктів у ґрунті та поблизу його поверхні

Г.С. Залевський
УДК 621.396.96
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Проаналізовано характеристики і способи застосування сучасних та перспективних типів мін та інших вибухонебезпечних пристроїв (ВНП) у війнах і локальних конфліктах останніх десятиріч, а також особливості операцій щодо розмінування і сучасні методи виявлення об'єктів у ґрунті та поблизу його поверхні, засновані на різних фізичних принципах. Основну увагу приділено радіолокаційному методу, який за інформативністю має ряд переваг при виявленні зазначених об’єктів. Показано, що для зменшення умовних імовірностей прийняття хибних рішень при виявленні і ідентифікації ВНП необхідно реалізовувати алгоритми обробки прийнятих сигналів, у яких використовується апріорна інформація про розсіюючі властивості об’єктів локації. Обговорюються технічні вимоги до перспективної системи виявлення і ідентифікації ВНП, встановлених у ґрунті або поблизу його поверхні.


Ключові слова: виявлення та ідентифікація підповерхневих об'єктів, методи обробки радіолокаційних сигналів, протитанкові і протипіхотні міни, характеристики розсіювання підповерхневих об'єктів, радіолокатор підповерхневого зондування
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Залевський Г.С. Технічні вимоги до системи виявлення і ідентифікації вибухонебезпечних об’єктів у ґрунті та поблизу його поверхні. Системи озброєння і військова техніка. 2011. № 2(26). С. 53-57.