1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 1(30)'2018
  5. Аналіз електромагнітного поля антени при її збудженні надширокосмуговими та багатосмуговими сигналами

Аналіз електромагнітного поля антени при її збудженні надширокосмуговими та багатосмуговими сигналами

C.C. Жила
УДК 621.396
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Розраховане електромагнітне поле антени в дальній зоні при її збудженні надширокосмуговими та багатосмуговими сигналами та виконано аналіз аналітичних виразів напруженості електричного поля. Для строгого вирішення електродинамічних задач отримана система рівнянь Максвелла в диференціальній формі, яка описує електромагнітне поле з довільним спектром. Розв'язок неоднорідного рівняння Даламбера для векторного електродинамічного потенціалу конкретизовано на випадок збудження нескінченно тонкого "ідеального провідника" надширокосмуговими та багатосмуговими сигналами. Використовуючи отримані вирази для запізнювальних векторних потенціалів, описані поля елементарного лінійного випромінювача, довільної антени, що складається з елементарних випромінювачів, та континуальної антени з заданим безперервним розподілом комплексної щільності струму. Запропоновано використовувати модифікацію просторово-спектральних V- перетворень при аналізі надширокосмугових та багатосмугових антен.


Ключові слова: рівняння Максвелла, надширокосмугові та багатосмугові сигнали, елементарний випромінювач, антена, V- перетворення
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Жила C. C. Аналіз електромагнітного поля антени при її збудженні надширокосмуговими та багатосмуговими сигналами / C.C. Жила  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. – 2018. – № 1(30). – С. 47-54. https://doi.org/10.30748/nitps.2018.30.07.