1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 4(52)'2017
  5. Протидія ракетним артилерійськім та мінометним обстрілам – перспективний напрямок розвитку ППО Сухопутних військ

Протидія ракетним артилерійськім та мінометним обстрілам – перспективний напрямок розвитку ППО Сухопутних військ

С.С. Кісільов, С.М. Піскунов, О.В. Філіппенков, А.Ф. Шевченко
УДК 355.58:533.65.013.622
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Актуальною загрозою для підрозділів і частин Сухопутних військ є поодинокі обстріли (мінометні, артилерійські, ракетні) районів розташування військ та об’єктів. Розглянуто систему заходів з протидії таким обстрілам у вигляді концепції C-RAM (Counter - Rockets, Artillery and Mortar), яку застосовано в передових країнах НАТО. Через високу імовірність знаходження безпілотних літальних апаратів в повітрі при підготовці та здійсненні ворожих обстрілів, C-RAM все частіше розглядаються як системи, що можуть залучатися до протидії тактичним безпілотним літальним апаратам. Тому в роботі проведено порівняльний аналіз концепції C-RAM із системою заходів щодо протидії тактичним безпілотним літальним апаратам. Наведені характеристики існуючих зразків озброєння C-RAM, та визначені основні тенденції розвитку основних складових такого озброєння. Визначені основні особливості засобів виявлення, класифікації та супроводження RAM-цілей та тактичних БПЛА, що мають забезпечити функціонування за умов складної завадової обстановки, при жорстких вимогах до перепускної здатності та малих значеннях ефективної поверхні розсіювання цілей. Запропоновано використання когнітивних РЛС, як перспективного засобу виявлення, класифікації, оцінювання параметрів траєкторії та видачі точного цілевказування вогневим засобам.


Ключові слова: протидія ракетним артилерійським та мінометним обстрілам, протидія тактичним безпілотним літальним апаратам
Бібліографічний опис для цитування:
Протидія ракетним артилерійськім та мінометним обстрілам – перспективний напрямок розвитку ППО Сухопутних військ / С.С. Кісільов, С.М. Піскунов, О.В. Філіппенков, А.Ф. Шевченко  // Системи озброєння і військова техніка. – 2017. – № 4(52). – С. 17-27.