1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 1(53)'2018
  5. Моделювання процесів витрачання та поповнення ресурсу угрупування технічних об’єктів

Моделювання процесів витрачання та поповнення ресурсу угрупування технічних об’єктів

С.В. Лєнков, І.В. Толок, В.М. Цицарєв, Є.С. Лєнков
УДК 681.3(07)
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті пропонується математична модель процесів витрачання та поповнення ресурсу (ПВПР) угруповання технічних об'єктів. Визначається поняття угруповання, вводяться показники якості ПВПР угруповання, визначаються їх параметри. Параметрами окремих технічних об'єктів є ресурс і термін служби, після закінчення яких експлуатація об'єкта в складі угруповання повинна бути припинена. Параметрами ПВПР є план проведення ремонтів, які відновлюють ресурс об'єктів, план списання об'єктів, ресурс яких вичерпано, і план поставок в угруповання нових об'єктів і запасних частин. Показниками якості ПВПР в цілому обрані склад і сумарний ресурс угруповання, необхідні значення яких повинні підтримуватися протягом усього часу існування угруповання. Сформульовано постановку задачі управління складом і ресурсом угруповання, в якій керованими параметрами є плани ремонту, списання та поставок об'єктів в угруповання. Розроблена математична модель, яка встановлює залежність показників якості ПВПР від параметрів об'єктів і угруповання. Модель програмно реалізована засобами системи програмування Delphi. Наводиться приклад результатів моделювання, що демонструє працездатність алгоритмів моделювання та можливості практичного застосування моделі.


Ключові слова: ресурс технічного об'єкта, термін служби технічного об'єкта, склад і ресурс угруповання, план ремонту, списання та поставок нових об'єктів
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Лєнков С.В., Толок І.В., Цицарєв В.М., Лєнков Є.С. Моделювання процесів витрачання та поповнення ресурсу угрупування технічних об’єктів. Системи озброєння і військова техніка. 2018. № 1(53). С. 155-162. https://doi.org/10.30748/soivt.2018.53.22.