1. Наука
  2. Видання
  3. Системи озброєння і військова техніка
  4. 1(53)'2018
  5. Загальна модель створення, функціонування та розбудови системи висвітлення надводної обстановки в різних умовах

Загальна модель створення, функціонування та розбудови системи висвітлення надводної обстановки в різних умовах

В.Ю. Мазур, Д.А. Купрієнко, М.В. Левицький
УДК 355.457
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті викладено сутність загальної моделі створення, функціонування та розбудови системи висвітлення надводної обстановки в різних умовах. Запропоновано склад загальної моделі, основними компонентами якої є: мета та функції цієї системи; її структура; групи чинників, які впливають на її ефективність (1 – що визначають необхідність та доцільність функціонування системи; 2 – що забезпечують її функціонування; 3 – що обмежують її можливості); науково-методичний апарат оцінювання ефективності (у складі критерію та системи обмежень). Зокрема, за допомогою обмежень забезпечено дотримання вимог щодо функціональної придатності, достатності та стійкості функціонування системи висвітлення надводної обстановки, що уможливлює формування раціонального переліку показників, які забезпечують задану ефективність створення, функціонування та розбудови системи в різних умовах. Запровадження пропонованої у статті моделі сприятиме підвищенню ефективності системи висвітлення надводної обстановки, що особливо актуально у рамках реалізації Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України.


Ключові слова: охорона державного кордону, виключна (морська) економічна зона України, система висвітлення надводної обстановки, загальна модель, ефективність
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Мазур В.Ю., Купрієнко Д.А., Левицький М.В. Загальна модель створення, функціонування та розбудови системи висвітлення надводної обстановки в різних умовах. Системи озброєння і військова техніка. 2018. № 1(53). С. 168-174. https://doi.org/10.30748/soivt.2018.53.24.