1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 3(32)'2018
  5. Методика тонової та кольорової корекції різнорідних і різночасових даних оптико-електронних систем спостереження

Методика тонової та кольорової корекції різнорідних і різночасових даних оптико-електронних систем спостереження

С.І. Березіна, О.О. Клімішен, Д.В. Карлов, О.О. Дичко
УДК 528.87
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: У статті наведені дослідження процесу обробки синтезованих зображень, які у свою чергу є результатом поєднання даних різноманітних систем аерокосмічного спостереження визначеного району земної поверхні у різні часи. Комплексування таких даних обумовлено необхідністю відстеження динаміки змін у визначеному районі. Проаналізовано чинники, що впливають на контрастну та тонову насиченість знімка. Обґрунтовано підхід до корегування тонової насиченості різнорідних та різночасових знімків окремого району спостереження. Продемонстровані труднощі, які проявляються при корекції тонової насиченості різнорідних та різночасових знімків. Було з’ясовано, що при дослідженні закономірностей зміни кольорових характеристик різнотонових зображень найбільш доцільною для використання виявляється модель HSV.


Ключові слова: оптико-електронні системи, синтезовані зображення, аерокосмічні знімки, тонова насиченість, яскравість, оптичні характеристики об’єктів зйомки, характеристики знімальної апаратури
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Березіна С.І., Клімішен О.О., Карлов Д.В., Дичко О.О. Методика тонової та кольорової корекції різнорідних і різночасових даних оптико-електронних систем спостереження. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. 2018. № 3(32). С. 53-60. https://doi.org/10.30748/nitps.2018.32.08.