1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 3(32)'2018
  5. Метод семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп’ютерній лінгвістичній стеганографії

Метод семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп’ютерній лінгвістичній стеганографії

Я.В. Тарасенко, О.Б. Півень, І.М. Федотова-Півень
УДК 003.26
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: В статті наводиться розробка методу семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп’ютерній лінгвістичній стеганографії, що складається з п’яти послідовних етапів (автоматизованого лінгвістичного аналізу, оцінки осмисленості тексту та виділення основної думки, стиснення, модифікації та формування остаточного тексту після внесення змін) на основі дискурсного аналізу, що визначається адаптацією методів реферування тексту для врахування можливого використання засобів стеганографії та проведення атаки на лінгвістичну стегосистему шляхом семантичного стиснення як осмислених, так і штучно згенерованих текстів на основі комплексного підходу та врахування широкого спектру засобів стеганографії.


Ключові слова: комп’ютерна лінгвістична стеганографія, семантичне стиснення тексту, текстовий стегоаналіз, автоматизований стегоаналіз, метод стиснення тексту, визначення осмисленості тексту, атака на лінгвістичну стегосистему
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Тарасенко Я. В. Метод семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп’ютерній лінгвістичній стеганографії / Я.В. Тарасенко, О.Б. Півень, І.М. Федотова-Півень  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. – 2018. – № 3(32). – С. 68-78. https://doi.org/10.30748/nitps.2018.32.10.