1. Наука
  2. Видання
  3. Системи обробки інформації
  4. 3(154)'2018
  5. Система підтримки прийняття рішень при виконанні логістичних завдань

Система підтримки прийняття рішень при виконанні логістичних завдань

О.О. Шаповалова, А.С. Камардін, О.А. Петухова
Системи обробки інформації. — 2018. — № 3(154). С. 57-63.
УДК 621.391
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: В статті розглянуто питання застосування розробки програмної реалізації системи підтримки прийняття управлінських рішень для задач транспортної логістики, зокрема, вибору оптимального варіанту доставки товару групі споживачів. Система призначена для надання підтримки особі, що приймає рішення (ОПР) у визначенні найкращого варіанту з множини наявних альтернатив за економічними критеріями та має практичну спрямованість . З точки зору математики розглядається так звана задача комівояжера, для розв’язання якої застосовується алгоритм двофазної оптимізації транспортної мережі. На другому етапі отриманий розв’язок за критерієм вартості додатково порівнюється з варіантами, що пропонують альтернативні спеціалізовані підприємства типу «Нова пошта» та «Інтайм». Програмне рішення розроблялось з застосуванням веб-технології, є кросплатформеним та може працювати як з мобільним, так і зі стаціонарний пристроєм (смартфоном, комп’ютером). Для розрахунків вартості доставки вантажів з використанням спеціалізованих компанії використовується стороннє API. Інструментарій JavaScript (та бібліотеки React.js, Redux), з застосуванням якого розроблялась система, дозволяє організувати обмін даними між нею, стороннім API «Нова пошта» та GoogleAPI для показу маршруту транспортування на мапі, а також здійснювати експорт-імпорт даних в офісні додатки. Розроблена системи підтримки прийняття рішень є достатньо гнучкою та може бути застосована для рішення логістичних задач в будь-якій сфері народного господарства.


Ключові слова: двофазна оптимізація, задача «комівояжера», логістика, алгоритм мурашиних колоній, алгоритм імітації віджигу, генетичний алгоритм
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Шаповалова О.О., Камардін А.С., Петухова О.А. Система підтримки прийняття рішень при виконанні логістичних завдань. Системи обробки інформації. 2018. № 3(154). С. 57-63. https://doi.org/10.30748/soi.2018.154.08.