1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 4(13)'2013
  5. Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи

Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи

Т.Ф. Шмельова, Ю.В. Сікірда, К.С. Сундучков
УДК 656.7.086 (45)
Мова статті: українська
Анотації на мовах:


Анотація: Проведено соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи, в результаті якого класифіковані, системно узагальнені та формалізовані різнорідні фактори, що впливають на прийняття рішення в очікуваних і неочікуваних умовах експлуатації повітряного корабля. Розроблено метод узагальнення неоднорідних факторів, який дозволяє виявляти закономірності діяльності операторів аеронавігаційної системи з урахуванням комплексного впливу соціально-психологічних, індивідуально-психологічних і психофізіологічних факторів. На прикладі діагностики впливу соціально-психологічних факторів отримано модель поведінки оператора у вигляді вектора дії в очікуваних і неочікуваних умовах експлуатації повітряного корабля.


Ключові слова: соціотехнічна аеронавігаційна система, людина-оператор, оптимізація діяльності, фактори професійної діяльності, фактори непрофесійного характеру, теоретико-множинний підхід, вектор дії, модель поведінки
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Шмельова Т. Ф. Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи / Т.Ф. Шмельова, Ю.В. Сікірда, К.С. Сундучков  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. – 2013. – № 4(13). – С. 34-39.