1. Наука
  2. Видання
  3. Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України
  4. 4(13)'2013
  5. Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи

Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи

Т. Ф. Шмельова, Ю. В. Сікірда, К. С. Сундучков
УДК 656.7.086 (45)
Мова статті: українська
Анотації на мовах:

Проведено соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи, в результаті якого класифіковані, системно узагальнені та формалізовані різнорідні фактори, що впливають на прийняття рішення в очікуваних і неочікуваних умовах експлуатації повітряного корабля. Розроблено метод узагальнення неоднорідних факторів, який дозволяє виявляти закономірності діяльності операторів аеронавігаційної системи з урахуванням комплексного впливу соціально-психологічних, індивідуально-психологічних і психофізіологічних факторів. На прикладі діагностики впливу соціально-психологічних факторів отримано модель поведінки оператора у вигляді вектора дії в очікуваних і неочікуваних умовах експлуатації повітряного корабля.
Ключові слова: соціотехнічна аеронавігаційна система, людина-оператор, оптимізація діяльності, фактори професійної діяльності, фактори непрофесійного характеру, теоретико-множинний підхід, вектор дії, модель поведінки
Інформація про авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування:
Шмельова Т. Ф. Соціотехнічний аналіз аеронавігаційної системи / Т. Ф. Шмельова, Ю. В. Сікірда, К. С. Сундучков  // Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України. — 2013. — № 4. — С. 34-39.