Новини

ПЕРШИЙ ПОВІТРОПЛАВЕЦЬ ХАРКОВА #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ

Михайло Тихонович Лаврентьєв (1834-1907) з дитинства мріяв про небо.  З ранніх років повітроплавець-самоучка виконував всю чорну роботу в панському дворі, і, прибираючи бібліотеку, навчився сам читати, писати і малювати. Тоді ж  дізнався і про спроби людини відірватися від землі. У хлопчика з’явилася мрія.

28 квітня 1874 року, в Харкові з території газового заводу, відбувся перший політ на повітряній кулі вітчизняної конструкції, яку  на свої гроші побудував місцевий підприємець-ентузіаст Михайло Лаврентьєв. Повітряна куля об’ємом 1150 м3 була запущена з двору газового заводу на Москалівці.

В першому польоті куля Лаврентьєва, пробувши у повітрі півтори години, досягла висоти 2000 м і успішно приземлилася. На жаль, під час підготовки до другого польоту куля згоріла. Кошти на побудову другої кулі збирала громада Харкова. 16 червня на новій повітряній кулі під назвою “Харків” Лаврентьєв знов разом з трьома пасажирами здійснив політ тривалістю більше години. На цей раз куля виявилася вдалою та надійною. На ній він ще двічі піднімався в Харкові, шість разів – в Одесі, потім ще й кілька разів в інших містах, досягаючи висот до 2500 м.

За своє життя перший повітроплавець Харкова побудував п’ять повітряних куль і трудився над проектом керованого літального апарату, незалежного від напрямку вітру (дирижабля або літака), проте креслення і рукописи, на жаль, не збереглися.

Попередній запис

Перший самостійний виліт на реактивному літаку – знакова подія у житті кожного майбутнього військового льотчика - кожедубівця

Наступний запис

КОРОЛЬ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ #ІСТОРІЯ_ПОВІТРЯНИХ_СИЛ_У_ПОСТАТЯХ