НовиниНовини кафедри психології та педагогіки

Робіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись там, де ви є.

Навчатися самому – актуально, доцільно, похвально, у дусі сучасності, а навчати інших – ще й відповідально, складно, але цікаво. Саме навчаючи інших максимально акумулюються власний досвід, педагогічна майстерність, творчість, реалізується особистісний потенціал, розвиваються комунікативна та організаційна компетентність. Навчати інших – це одна із задач сучасного офіцера-лідера. Апелюючи саме до відповідальності, рішучості, готовності розвиватися самому та розвивати інших, викладачі кафедри психології та педагогіки організували тренінгові заняття з курсантами – майбутніми фахівцями структур морально-психологічного забезпечення.

Завданням курсантів 135 та 145 навчальних груп було виступити в якості тренерів-інструкторів, розробити та провести заняття, керуючись висловом «Робіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись там, де ви є».

Курсанти успішно впорались із поставленою задачею!

Інструктори з числа курсантів 135 навчальної групи запропонували низку вправ, спрямованих на формування та розвиток навичок командної роботи, командного духу, взаєморозуміння та взаємопідтримки. Запропоновані вправи виявилися простими лише на перший погляд. Під час їх виконання з’ясувалося, що навіть з уже знайомими людьми необхідно вміти домовлятися, комунікувати різними способами, переконувати.

Майстер-клас зі створення психологічної смуги перешкод продемонстрували курсанти 145 навчальної групи. За легендою тренінгу група військовослужбовців намагається втекти з полону. На своєму шляху вони стикаються з низкою перешкод. Для вдалого виконання завдання знадобилися знання з топографії, тактики, інженерної підготовки. Але основним було продемонструвати вміння концентрувати увагу, пам’ять; приймати рішення в нестандартних умовах, що постійно змінюються; готовність бути лідером; підтримувати власну команду; протистояти дії стрес-факторів.

Результати рефлексії, проведеної наприкінці заняття, показали доцільність та ефективність його проведення, а неформальний аналіз проведених дій дозволив підкреслити наскільки отримані навички важливі для професійної діяльності майбутніх офіцерів структур морально-психологічного забезпечення.

Попередній запис

Слов'янськ. Краматорськ. День звільнення

Наступний запис

Конкурс патріотичної поезії та малої прози «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ»